rejestracja@blumedica.pl

Fizjoterapia uroginekologiczna i okołoporodowa

Fizjoterapia uroginekologiczna i okołoporodowa

Fizjoterapia uroginekologiczna – Poznań / Suchy Las

 
Chociaż fizjoterapia uroginekologiczna jest dość nową specjalizacją w Polsce, to stanowi bardzo ważną gałąź fizjoterapii. Pomaga ona pacjentkom z dolegliwościami w obszarze miednicy mniejszej wrócić do pełnej sprawności i funkcji.

Fizjoterapia uroginekologiczna i okołoporodowa sprawdza się bardzo dobrze jako leczenie zachowawcze. Jeżeli jednak problem jest w zaawansowanym stadium i wymagana będzie operacja, to w celu zwiększenia jej skuteczności zaleca się również zabiegi fizjoterapeutyczne (przed oraz po operacji).

Gabinet lekarski Blumedica Suchy Las / Poznań oferuje konsultacje z doświadczonymi specjalistami z zakresu uroginekologii, którzy zajmują się pracą z pacjentami z problemami urologicznymi, ginekologicznymi i w okresie ciąży. Współpracują z nami:

  • fizjoterapeutka Aleksandra Jędzierowska
  • fizjoterapeutka Patrycja Dykiel-Grześkowiak

Masz pytanie lub chcesz się zarejestrować? Zapraszamy do KONTAKTU

ZADZWOŃ: 607 382 487

Fizjoterapia w ciąży i okołoporodowa – gabinet Poznań

 
Zakres konsultacji fizjoterapeutycznych z uroginekologii i rehabilitacji okołoporodowej w gabinecie Blumedica:

  • nietrzymanie moczu i stolca u kobiet i mężczyzn
  • zaburzenie statyki narządów miednicy (cystocele, uretrocele, enterocele, rektocele)
  • przygotowanie do porodu
  • bóle kręgosłupa i stawów obwodowych
  • zespoły bólowe w obrębie miednicy
  • rozejście spojenia łonowego
  • rozstęp mięśni prostych brzucha
  • terapia blizny (np. po cesarskim cięciu, nacięciu/pęknięciu krocza)
  • obrzęki kończyn górnych i dolnych
  • reedukacja mięśni dna miednicy po porodzie
  • bolesne miesiączki i/lub endometrioza
  • bolesne współżycie
  • stany przed i pooperacyjne

Problem nietrzymania moczu przestaje być tematem tabu. Już co trzecia kobieta po 25 roku życia ma problem z dysfunkcją mięśni dna miednicy. Dotychczas uważano, że jest to powiązane z wiekiem lub z przebytym porodem. Problemy z nietrzymaniem moczu dotyczą jednak również nieródek. Mężczyźni po prostatektomii także cierpią na zaburzenia inkontynencji. Z tymi problemami można sobie skutecznie radzić zachowawczo, jeśli nie jest to bardzo nasilony problem. Współpraca w zespole interdyscyplinarnym jest kluczem do sukcesu – tłumaczy mgr Patrycja Dykiel-Grześkowiak z gabinetu Blumedica Suchy Las, która specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny – czym się zajmuje?

 
W terapii problemów związanych z dysfunkcjami w okolicy miednicy mniejszej podstawową sprawą jest uświadomienie pacjentce, że należy wprowadzić zmiany w wykonywaniu prostych codziennych czynności. Bez spełnienia tych warunków nie ma mowy o udanym procesie terapeutycznym. Dobrze jest, gdy pacjentka zrozumie, że w trakcie terapii będziemy pracowały kompleksowo (postawa, oddech, core) i będzie to nasza wspólna praca. Dlatego na pierwszej wizycie, zawsze uświadamiam kobietom jak prawidłowo się wypróżniać, jak wstawać i kłaść się, jak kichać i kaszleć lub dźwigać. Unikanie przez pacjentkę parcia i dużego wzrostu ciśnienia śródbrzusznego w tych zwykłych, codziennych czynnościach to baza do działań fizjoterapeuty uroginekologicznego – wyjaśnia mgr Aleksandra Jędzierowska z gabinetu Blumedica Suchy Las.

Czy wiesz, że w gabinecie ginekologicznym Blumedica Suchy Las wykonujemy zabiegi laserowego nietrzymania moczu? Dysponujemy laserem ginekologicznym nowej generacji. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest mniej bolesne niż tradycyjny zabieg i nie wymaga skomplikowanej rekonwalescencji. ZOBACZ WIĘCEJ

Fizjoterapia uroginekologiczna Poznań / Suchy Las – cennik

 

  • Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego – 200 zł

Z uwagi na częsty problem nieobecności Pacjentek na zarezerwowanych wizytach u specjalistów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej – pobieramy zadatek na rzecz umówionej wizyty. W celu potwierdzenia ustalonego terminu, prosimy o przedpłatę w ciągu 24 godz. od rejestracji – w wysokości 50 zł – na konto bankowe Blumedica: 58 1090 1854 0000 0001 2058 8813, tytułem: Imię i nazwisko oraz data wizyty.

Uwaga! Przedpłata podlega zwrotowi lub przesunięciu na inny termin pod warunkiem, że Pacjent odwoła/przesunie umówioną wizytę najpóźniej do godz. 12:00 dnia poprzedzającego wizytę.

REJESTRACJA NA WIZYTĘ

Fizjoterapeuta Aleksandra Jędzierowska

 
Aleksandra Jędzierowska fizjoterapeuta
Mgr Aleksandra Jędzierowska – fizjoterapeutka specjalizująca się w dziedzinie uroginekologii i terapii okołoporodowej. Pomaga pacjentkom w ich kobiecych problemach na każdym etapie życia.

Na co dzień pomaga pacjentkom m.in. z problemem nietrzymania moczu, obniżeniem narządów rodnych, rozejściem mięśni prostych brzucha czy bolesnym współżyciem.

Regularnie dokształca się poprzez szkolenia i kursy powiązane z terapią problemów w obszarze dna miednicy mniejszej.

W mediach społecznościowych (kanał Pelvifemina) propaguje wiedzę na temat fizjoterapii uroginekologicznej i okołoporodowej.

Obecnie zgłębia wiedzę biorąc udział w szkoleniu akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne.
 
 

Fizjoterapeuta Patrycja Dykiel-Grześkowiak

 
Patrycja Dykiel Grześkowiak fizjoterapia uroginekologicznaMgr Patrycja Dykiel-Grześkowiak jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczona fizjoterapeutka od „spraw kobiecych”, Certyfikowana Terapeutka Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG).

W przyjaznej atmosferze fizjoterapeutka zajmuje się tematami bardzo ważnymi i wstydliwymi, które rzutują na działanie całego ciała i psychiki kobiety.

Przygotowuje kobiety do porodu, wspomaga płodność, prowadzi terapię i profilaktykę kobiet w ciąży, ocenia funkcjonalnie pracę dna miednicy i mobilizuje blizny.

Mgr Patrycja Dykiel-Grześkowiak pracuje z zaburzeniami seksualnymi, bolesnym miesiączkowaniem i współżyciem.

Na swoim profilu społecznościowym (IG, FB) Fizjostrefa Kobiecości edukuje kobiety w zakresie zdrowia intymnego oraz możliwości fizjoterapii uroginekologicznej.
 
 
 
 

Fizjoterapia uroginekologiczna i uroginekologia – wizyta

 
Pierwsza wizyta w gabinecie fizjoterapeuty składa się z:

  • szczegółowego wywiadu
  • analizy dokumentacji medycznej
  • oceny uroginekologicznej pacjenta (postawa, testy funkcjonalne)
  • jeśli to konieczne – z badania wewnętrznego per vaginum (przezpochwowe) i/lub per rectum (przezodbytnicze)
  • edukacji na temat zmiany nawyków w życiu codziennym oraz ustalenia wstępnego planu terapii

Elementy terapii, które znajdują zastosowanie podczas rehabilitacji uroginekologicznej:

  • terapia manualna
  • indywidualnie dobrane ćwiczenia
  • terapia behawioralna (m.in. reedukacja nawyków w życiu codziennym, posturalna, oddechowa)
  • elektrostymulacja
  • EMG, Biofeedback
  • kinesiotaping

Zapraszamy do kontaktu! Telefon: 607 382 487

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487