rejestracja@blumedica.pl

Marta Blumska-Janiak – ginekologia estetyczna miejsc intymnych

W związku z licznymi pytaniami Pacjentek na temat naszej oferty w zakresie ginekologii estetycznej, przygotowaliśmy dla Państwa artykuł informacyjny. Na najważniejsze pytania odpowiada Dr Marta Blumska-Janiak, specjalista położnictwa i ginekologii, która wykonuje w Blumedica Suchy Las / Poznań zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Dr Marta Blumska-Janiak wykonuje zabiegi z użyciem lasera ginekologicznego CO2, a także kwasu hialuronowego. Jest jednym z pierwszych i najbardziej doświadczonych lekarzy w Polsce wykonujących nowatorski zabieg labioplastyki – korekcji warg sromowych mniejszych za pomocą lasera.

Zapraszamy do kontaktu i rejestracji na konsultację pod numerem 607-382-487.

Marta Blumska-Janiak – ginekolog Poznań

 
Marta Blumska-Janiak ginekolog poznań

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

dr Marta Blumska-Janiak: Ginekologia estetyczna to rewitalizacja okolic intymnych, anty-aging oraz – co najważniejsze – poprawa jakości życia. Słyszeliśmy już o klasycznej chirurgii ginekologicznej – plastyce pochwy, korekcie warg sromowych, są to jednak operacje wykonywane w szpitalu. Alternatywą jest ginekologia estetyczna, która ma do zaoferowania nowoczesne zabiegi nie wymagające pobytu w szpitalu, ogólnego znieczulenia, a co najważniejsze z małym ryzykiem bez bólu, bez konieczności wyrywania się z codziennego życia.

Kto może skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

dr Marta Blumska-Janiak: Ginekologia estetyczna jest dostępna dla kobiet w każdym wieku. Często już w bardzo młodym wieku wygląd okolic intymnych jest przyczyną wstydu, zniechęca do podjęcia współżycia, powodując czasem nawet trudności w założeniu rodziny. Młodsze kobiety często borykają się z problemami pojawiającymi się po ciążach i porodach, deformacjami stref intymnych, luźnym wejściem do pochwy, szeroką pochwą, pogorszeniem jakości życia seksualnego i problemami z osiągnięciem orgazmu. Również dla nich znajdą się zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

dr Marta Blumska-Janiak: Wraz z upływem lat następuje proces starzenia się organizmu – tracimy włókna kolagenowe i elastyczne. Pojawiają się różne dolegliwości, suchość pochwy, nawracające infekcje miejsc, zanik śluzówki pochwy, podrażnienia i inne. Dotychczas gdy nie skutkowało leczenie farmakologiczne, kobiety w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym pozostawały bez wyjścia. Ratunkiem stały się zabiegi ginekologii estetycznej.

Czym jest laseroterapia w ginekologii?

dr Marta Blumska-Janiak: Ginekologia estetyczna to najnowocześniejszy obszar ginekologii poprawiający zarówno estetykę jak i również, co bardzo ważne, sprawność okolic intymnych. Laseroterapia Beladona jest jednym z najbardziej innowacyjnych zabiegów jakie pacjentki mają do dyspozycji. Laser to perfekcyjny sprzęt w rękach ginekologa.

Jak działa laser Beladona?

dr Marta Blumska-Janiak: Laser oddziałuje bezpośrednio na śluzówkę i skórę stref intymnych. Efektem terapii laserem jest wzrost produkcji włókien kolagenowych, elastycznych, odbudowa śluzówki, a także likwidacja przebarwień.

Dla jakich Pacjentek jest adresowana laseroterapia pochwy Beladona?

dr Marta Blumska-Janiak: Zarówno dla młodszych kobiet po ciążach, po porodach, z luźniejszą pochwą, obniżeniem jakości życia seksualnego i obniżonym libido. Zabieg laserem często rozwiązuje także problemy z osiąganiem orgazmu wpływając znacząco na jakość życia seksualnego. Laseroterapia wskazana jest także dla kobiet przed, i po menopauzie, które skarżą się na:

  • suchość w pochwie,
  • utratę elastyczności pochwy,
  • nawracające infekcje, otarcia i podrażnienia pochwy,
  • z problemami dotyczącymi współżycia seksualnego.

Musimy mieć świadomość, że nawet do 50 % kobiet cierpi na wysiłkowe nietrzymanie moczu, a zabieg laserem zmniejsza znacząco dolegliwości z nim związane.

Co jeszcze leczymy z pomocą lasera Beladona?

dr Marta Blumska-Janiak: Na zabiegi zgłaszają się również kobiety, dla których obniżona estetyka strefy intymnej stanowi istotny problem. Po porodach, wejście do pochwy jest rozluźnione, często mniej estetyczne niż przed porodem – laserem możemy zniwelować te problemy. Laser pozwala także uniknąć operacji chirurgicznych kobietom, dla których przerost warg sromowych mniejszych stanowi przeszkodę w satysfakcjonującej relacji seksualnej i w codziennym funkcjonowaniu.

Laseroterapię wykorzystujemy również u pacjentek pragnących rewitalizacji skóry warg sromowych i wzgórka łonowego. Kolejnym problemem kobiet w gabinecie ginekologa estetycznego jest pociemnienie skóry okolic intymnych, jednym z widocznych i oczekiwanych przez Pacjentki efektów lasera jest wybielenie skóry.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE I ZABIEGI Z ZAKRESU GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ

Rejestracja telefoniczna pod numerem 607-382-487.

KONTAKT Z BLUMEDICA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487