Ginekologia estetyczna miejsc intymnych – wywiad z dr Martą Blumską-Janiak

W związku z licznymi pytaniami Pacjentek na temat naszej oferty w zakresie ginekologii estetycznej, przygotowaliśmy dla Państwa artykuł informacyjny. Na najważniejsze pytania odpowiada Dr Marta Blumska-Janiak, specjalista położnictwa i ginekologii, która zajmuje się w Klinice Blumedica ginekologią estetyczną.

Dr Marta Blumska-Janiak wykonuje zabiegi z użyciem lasera CO2, a także kwasu hialuronowego. Jest jednym z pierwszych i najbardziej doświadczonych lekarzy w Polsce wykonujących nowatorski zabieg labioplastyki – korekcji warg sromowych mniejszych.
 

Dr Marta Blumska-Janiak ginekolog

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

dr Marta Blumska-Janiak: Ginekologia estetyczna to rewitalizacja okolic intymnych, anty-aging oraz – co najważniejsze – poprawa jakości życia. Słyszeliśmy już o klasycznej chirurgii ginekologicznej – plastyce pochwy, korekcie warg sromowych, są to jednak operacje wykonywane w szpitalu. Alternatywą jest ginekologia estetyczna, która ma do zaoferowania nowoczesne zabiegi nie wymagające pobytu w szpitalu, ogólnego znieczulenia, a co najważniejsze z małym ryzykiem bez bólu, bez konieczności wyrywania się z codziennego życia.
 

Kto może skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna jest dostępna dla kobiet w każdym wieku. Często już w bardzo młodym wieku wygląd okolic intymnych jest przyczyną wstydu, zniechęca do podjęcia współżycia, powodując czasem nawet trudności w założeniu rodziny. Młodsze kobiety często borykają się z problemami pojawiającymi się po ciążach i porodach, deformacjami stref intymnych, luźnym wejściem do pochwy, szeroką pochwą, pogorszeniem jakości życia seksualnego i problemami z osiągnięciem orgazmu. Również dla nich znajdą się zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.
 

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Wraz z upływem lat następuje proces starzenia się organizmu – tracimy włókna kolagenowe i elastyczne. Pojawiają się różne dolegliwości, suchość pochwy, nawracające infekcje miejsc, zanik śluzówki pochwy, podrażnienia i inne. Dotychczas gdy nie skutkowało leczenie farmakologiczne, kobiety w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym pozostawały bez wyjścia. Ratunkiem stały się zabiegi ginekologii estetycznej.
 

Czym jest laseroterapia w ginekologii?

Ginekologia estetyczna to najnowocześniejszy obszar ginekologii poprawiający zarówno estetykę jak i również, co bardzo ważne, sprawność okolic intymnych. Laseroterapia Beladona jest jednym z najbardziej innowacyjnych zabiegów jakie pacjentki mają do dyspozycji. Laser to perfekcyjny sprzęt w rękach ginekologa.
 

Jak działa laser Beladona?

Laser oddziałuje bezpośrednio na śluzówkę i skórę stref intymnych. Efektem terapii laserem jest wzrost produkcji włókien kolagenowych, elastycznych, odbudowa śluzówki, a także likwidacja przebarwień.
 

Dla jakich Pacjentek jest adresowana laseroterapia pochwy Beladona?

Zarówno dla młodszych kobiet po ciążach, po porodach, z luźniejszą pochwą, obniżeniem jakości życia seksualnego i obniżonym libido. Zabieg laserem często rozwiązuje także problemy z osiąganiem orgazmu wpływając znacząco na jakość życia seksualnego. Laseroterapia wskazana jest także dla kobiet przed, i po menopauzie, które skarżą się na:

  • suchość w pochwie,
  • utratę elastyczności pochwy,
  • nawracające infekcje, otarcia i podrażnienia pochwy,
  • z problemami dotyczącymi współżycia seksulanego.

Musimy mieć świadomość, że nawet do 50 % kobiet cierpi na wysiłkowe nietrzymanie moczu, a zabieg laserem zmniejsza znacząco dolegliwości z nim związane.
 

Co jeszcze leczymy z pomocą lasera Beladona?

Na zabiegi zgłaszają się również kobiety, dla których obniżona estetyka strefy intymnej stanowi istotny problem. Po porodach, wejście do pochwy jest rozluźnione, często mniej estetyczne niż przed porodem – laserem możemy zniwelować te problemy. Laser pozwala także uniknąć operacji chirurgicznych kobietom, dla których przerost warg sromowych mniejszych stanowi przeszkodę w satysfakcjonującej relacji seksualnej i w codziennym funkcjonowaniu.
Laseroterapię wykorzystujemy również u pacjentek pragnących rewitalizacji skóry warg sromowych i wzgórka łonowego. Kolejnym problemem kobiet w gabinecie ginekologa estetycznego jest pociemnienie skóry okolic intymnych, jednym z widocznych i oczekiwanych przez Pacjentki efektów lasera jest wybielenie skóry.
 

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE I ZABIEGI Z ZAKRESU GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ
Rejestracja telefoniczna pod numerem 607-382-487
KONTAKT

 

ginekologa estetyczna blumedica Marta Blumska-Janiak

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487