Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna

 

Ginekologia estetyczna Poznań – zabiegi laserem

 
Zabiegi z wykorzystaniem lasera w ginekologii estetyczno-terapeutycznej to dynamicznie rozwijający się obszar medycyny, dotyczący poprawy wyglądu oraz funkcji narządów płciowych kobiety oraz wpływający na komfort życia. Ginekologia estetyczna to dziedzina, która ma wiele do zaoferowania kobietom dbającym o swoje zdrowie i wygląd. Poprzez zmniejszenie lub eliminację dolegliwości, w sposób znaczący wpływa na poprawę jakości ich życia, zwłaszcza życia seksualnego.

Duża zaletą zabiegów stosowanych w nowoczesnej ginekologii estetycznej jest ich wykonywanie bez znieczulenia lub tylko w znieczuleniu miejscowym. Nie trwają one długo, są bezpieczne, nie wymagają specjalnego przygotowania oraz gwarantują szybki efekt i powrót do zdrowia, co przy dzisiejszym stylu życia ma niebagatelne znaczenie.

Młodsze pacjentki zgłaszają się często do ginekologa z powodu braku zadowolenia z wyglądu narządów płciowych zewnętrznych. Dominują schorzenia takie jak: przebarwienia, zmiany typu kłykcin, znamiona skóry okolic intymnych, przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych.

Wiele kobiet czuje również brak samoakceptacji i niezadowolenie w związku z przerostem warg sromowych większych. Wspomniana nieprawidłowość może powodować nawracające zapalenia i dyskomfort podczas uprawiania sportów, noszenia obcisłej bielizny czy też w trakcie współżycia seksualnego. W przypadków wspomnianych dolegliwości z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna oraz szeroka oferta zabiegów laserowych, które oferujemy w naszej klinice.

Gabinet Blumedica Poznań / Suchy Las specjalizuje się w laserowym leczeniu wielu schorzeń oraz zabiegach: labioplastyka, rewitalizacja pochwy i miejsc intymnych, wysiłkowe nietrzymanie moczu, problemy z nietrzymaniem moczu po porodzie, pęcherz nadreaktywny czy laserowe wybielanie skóry okolicy intymnej. Laseroterapia pochwy i sromu pozwalają na uzyskanie szybkiego i bezpiecznego efektu oraz podniesienie jakości życia kobiet.

Naszym atutem jest sprzęt – najwyższej klasy laser Beladona CO2 oraz zespół doświadczonych i kompetentnych specjalistów, którzy zapewnią Państwu opiekę i leczenie na najwyższym poziomie.
 

Gabinet ginekologii estetycznej Poznań – Blumedica

 
Dr n. med. Katarzyna Ożegowska – doświadczenie i zainteresowania Pani Doktor dotyczą przede wszystkim leczenia operacyjnego w ginekologii. Doktor Ożegowska w gabinecie Blumedica udziela konsultacji z zakresu ginekologii oraz położnictwa oraz wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej np: laserowe leczenie nietrzymania moczu; labioplastyka warg sromowych.

Dr Marta Blumska–Janiak wykonuje w warunkach gabinetu ginekologicznego – jako jeden z pierwszych specjalistów w Polsce – nowatorski zabieg labioplastyki laserowej warg sromowych mniejszych – przy użyciu lasera CO2. Laserem można wykonać również nieinwazyjny zabieg obkurczenia warg sromowych mniejszych.

Dr Wiesław Blumski – w gabinecie Blumedica wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej – laseroterapię pochwy i sromu przy użyciu lasera Beladona CO2. Specjalizuje się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, terapii atrofii pochwy, zabiegach laserowego obkurczania pochwy, odmładzaniu zewnętrznych narządów płciowych oraz wybielaniu warg sromowych i odbytu.
 

Niekiedy już w młodszym wieku pojawiają się kłopoty z nawracającymi zapaleniami pochwy, przewlekłym podrażnieniem i dyskomfortem, które są oporne na leczenie. Skóra okolic intymnych jest niewystarczająco odżywiona i napięta.

Rozwiązaniem tych dolegliwości są zabiegi z obszaru ginekologii estetyczno-terapeutycznej, które oferujemy w gabinecie Blumedica Poznań / Suchy Las. Nasze pacjentki zgłaszają się również na zabiegi celem profilaktyki procesów starzenia.
 

Laser ginekologiczny Poznań

 
Niewystarczające wypełnienie warg sromowych większych może powodować oprócz pogorszenia estetyki okolic intymnych także zwiększoną tendencję do zapaleń pochwy i sromu. Dla takich Pań dedykowany jest specjalny zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym.

Pacjentki po porodach odczuwają dyskomfort związany z zespołem luźnej pochwy, rozstępami, deformacjami po pęknięciach i nacięciach krocza, obniżeniem satysfakcji seksualnej czy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia tego typu schorzeń. Dla tych Pacjentek oferujemy zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego, osocza bogato-płytkowego, mezoterapię, laseroterapię Beladona czy też lifting krocza.

Z wiekiem kobiety zaczynają odczuwać coraz więcej dolegliwości w miejscach intymnych. Dyskomfort wpływa na pogorszenie jakości współżycia seksualnego, niższą samoocenę czy wzrost tendencji do infekcji. Odpowiedzią na opisane dolegliwości może być laserowa rewitalizacja pochwy (inaczej: obkurczanie pochwy). Zabieg odmładzania miejsc intymnych polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera ginekologicznego. Wiązka lasera podgrzewa kolagen, który pod wpływem temperatury kurczy się, a tkanka staje się bardziej napięta.

ZOBACZ CENNIK USŁUG

 

Ginekologia estetyczna Poznań – zabiegi

 
1. Laseroterapia pochwy

leczenie: wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, zespół poporodowej luźnej pochwy, obniżenie narządu rodnego małego stopnia, problemy pomenopauzalne – suchość pochwy, atrofia pochwy, bolesne współżycie

2. Laseroterapia sromu

rewitalizacja skóry sromu, leczenie atrofii/suchości/świądu skóry sromu, obkurczanie warg sromowych mniejszych, leczenie nawracających zapaleń skóry sromu, Działanie przeciwzapalne, poprawa odporności

3. Labioplastyka laserowa warg sromowych

4. Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki (hoodoplastyką) i plastyką krocza

5. Wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym

6. Plastyka krocza oraz plastyka pochwy

7. Laserowa rewitalizacja pochwy – odmładzanie i obkurczanie miejsc intymnych

8. Laserowe wybielanie skóry okolicy intymnej

9. Usuwanie fałdów skórnych okołoodbytniczych

10. Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki (hoodoplastyką) i plastyką krocza

11. Usuwanie przerośniętej błony dziewiczej

12. Laseroterapia blizn po nacięciu krocza i po cesarskim cięciu

13. Leczenie nadżerek

14. Usuwanie kłykcin kończystych

15. Usuwanie zmian patologicznych w obrębie szyjki macicy i pochwy

16. Usuwanie zmian patologicznych w obrębie szyjki macicy i pochwy

17. Augumentacja punktu G kwasem hialuronowym G-SHOT

 

Laser ginekologiczny Poznań – Nasi specjaliści:

 
dr Katarzyna Ożegowska labioplastykaDr n. med. Katarzyna Ożegowska
Specjalista położnictwa i ginekologii

Główne zainteresowania doktor Ożegowskiej dotyczą obszaru leczenia operacyjnego w ginekologii, w tym w szczególności zabiegi endoskopowe, diagnostyka i leczenie niepłodności, zaburzenia endokrynologiczne i metaboliczne u kobiet. Pani doktor zajmuje się również ginekologią estetyczną i wykonuje zabiegi takie jak laserowa labioplastyka warg sromowych czy leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako asystent w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej.

Autorka publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Aktywnie uczestniczy w kursach specjalistycznych i konferencjach naukowych poświęconych problematyce ginekologii, położnictwa i endokrynologii.

Godziny przyjęć (wizyty prywatne):
Wtorek 14:00 – 20:00

 
Dr Marta Blumska-Janiak ginekologDr Marta Blumska-Janiak
Specjalista położnictwa i ginekologii

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ma ponad dziesięcioletnią praktykę w ginekologii w szpitalu ginekologiczno-położniczym i poradni. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykonywać zabiegi z zakresu nowoczesnej ginekologii i ginekologii estetycznej. Wykonuje zabiegi labioplastyki laserowej (zmniejszenie warg sromowych mniejszych) oraz zabiegi laseroterapii (rewitalizacja pochwy po porodzie, leczenie nietrzymania moczu, leczenie atrofii pochwy), a także zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz nici VaginalNarrower.

Dr Blumska-Janiak jest szkoleniowcem i wykładowcą firmy ITP S.A. – dystrybutora laserów MonaLisaTouch w Polsce. Członek senior i wykładowca ESAG (Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej), członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej. www.blumska-janiak.pl

Godziny przyjęć (wizyty prywatne)
Sobota 9:00-16:00 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

 

dr Wiesław Blumski ginekologDr Wiesław Blumski
Specjalista położnictwa i ginekologii.
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarz ginekolog z wieloletnim stażem pracy. Ukończył wiele kursów i szkoleń, czego potwierdzeniem są liczne dyplomy i certyfikaty. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych konferencjach i kongresach medycznych. Zajmuje się pełną diagnostyką i leczeniem ginekologicznym.

W gabinecie Blumedica wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej (laseroterapię pochwy i sromu) przy użyciu najwyższej klasy lasera Beladona CO2. Specjalizuje się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, terapii atrofii pochwy, zabiegach laserowego obkurczania pochwy, odmładzaniu zewnętrznych narządów płciowych (rewitalizacja pochwy laserem po porodzie) oraz wybielaniu warg sromowych i odbytu.

Wizyty prywatne:
Środa 15:00 – 20:00
Czwartek 10:00 – 12:00
Piątek 10:00 – 12:00

 
 
KONTAKT I REJESTRACJA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487