rejestracja@blumedica.pl

Ginekologia estetyczna Poznań

Ginekologia estetyczna Poznań

Ginekologia estetyczna Poznań – zabiegi laserem

 
Zabiegi z wykorzystaniem lasera w ginekologii estetycznej, plastycznej i rekonstrukcyjnej to dynamicznie rozwijający się obszar medycyny, dotyczący poprawy wyglądu oraz funkcji narządów płciowych kobiety oraz wpływający na komfort życia. Ginekologia estetyczna oraz terapeutyczna to dziedziny, które mają wiele do zaoferowania kobietom dbającym o swoje zdrowie i wygląd. Poprzez zmniejszenie lub eliminację dolegliwości, w sposób znaczący wpływają na poprawę jakości życia, zwłaszcza życia seksualnego.

Duża zaletą zabiegów stosowanych w nowoczesnej ginekologii estetycznej jest ich wykonywanie bez znieczulenia lub tylko w znieczuleniu miejscowym. Nie trwają one długo, są bezpieczne, nie wymagają specjalnego przygotowania oraz gwarantują szybki efekt i powrót do zdrowia, co przy dzisiejszym stylu życia ma niebagatelne znaczenie.

Młodsze pacjentki zgłaszają się często do ginekologa z powodu braku zadowolenia z wyglądu narządów płciowych zewnętrznych. Dominują schorzenia takie jak: przebarwienia, zmiany typu kłykcin, znamiona skóry okolic intymnych, przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych.

Wiele kobiet czuje również brak samoakceptacji i niezadowolenie w związku z przerostem warg sromowych większych. Wspomniana nieprawidłowość może powodować nawracające zapalenia i dyskomfort podczas uprawiania sportów, noszenia obcisłej bielizny czy też w trakcie współżycia seksualnego.

W przypadków wspomnianych dolegliwości z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, plastyczna i rekonstrukcyjna oraz szeroka oferta ginekologicznych zabiegów laserowych, które oferujemy w Blumedice – centrum ginekologii estetycznej w Poznaniu (Suchy Las) przy ulicy Obornickiej 85. Laseroterapia pochwy i sromu pozwalają na uzyskanie szybkiego i bezpiecznego efektu oraz na podniesienie jakości życia kobiet.

KONTAKT I REJESTRACJA

ZADZWOŃ: 607 382 487
 

Gabinet ginekologii estetycznej Poznań – Blumedica

 
Klinika ginekologii estetycznej Blumedica Poznań / Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 specjalizuje się w laserowym leczeniu wielu schorzeń oraz zabiegach takich jak: labioplastyka, rewitalizacja pochwy i miejsc intymnych, wysiłkowe nietrzymanie moczu, problemy z nietrzymaniem moczu po porodzie, pęcherz nadreaktywny czy laserowe wybielanie skóry okolicy intymnej.

Naszym atutem jest sprzęt – najwyższej klasy laser ginekologiczny Beladona CO2 oraz zespół doświadczonych i kompetentnych specjalistów, którzy zapewnią Państwu opiekę i leczenie na najwyższym poziomie.

  • lek. Marta Blumska – Janiak wykonuje w warunkach gabinetu ginekologicznego – jako jeden z pierwszych specjalistów w Polsce – nowatorski zabieg labioplastyki laserowej warg sromowych mniejszych – przy użyciu lasera CO2. Laserem można wykonać również nieinwazyjny zabieg obkurczenia warg sromowych mniejszych. Pani doktor specjalizuje się w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, plastycznej i rekonstrukcyjnej.
  • dr hab. n. med. Katarzyna Ożegowska – doświadczenie i zainteresowania Pani Doktor dotyczą przede wszystkim leczenia operacyjnego w ginekologii. Doktor Ożegowska w gabinecie Blumedica udziela konsultacji z zakresu ginekologii oraz położnictwa oraz wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej np: laserowe leczenie nietrzymania moczu; labioplastyka warg sromowych czy plastyka pochwy.
  • dr n. med. Sandra Radzicka – Mularczyk – już od wielu lat związana z Kliniką Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego Poznań – ośrodkiem referencyjnym dla pacjentek ciężarnych z cukrzycą, gdzie zajmuje się pracą kliniczną i naukową. Pani doktor wykonuje w Blumedica zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej obejmujące m.in. laseroterapię, labioplastykę czy ostrzykiwanie kwasem i osoczem miejsc intymnych.
  • lek. Łukasz Ciastoń – ukończył specjalizację z położnictwa i ginekologii w Klinice Onkologii Ginekologicznej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. Doktor Ciastoń wykonuje w Blumedica zabiegi z użyciem lasera ginekologicznego CO2 poprawiające jakość i komfort życia kobiet (np. laseroterapia sromu i pochwy), a także z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

 

Ginekologia plastyczna, estetyczna i rekonstrukcyjna – opinie

 
Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, która zajmuje się wyglądem, odczuciami i problemami estetycznymi dotyczącymi układu rozrodczego kobiety. Ginekologia estetyczna obejmuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych oraz poprawę ich funkcji. Do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie Blumedica należy labioplastyka, a więc zmniejszenie warg sromowych. Laser frakcyjny znajduje zastosowanie również w laserowym leczeniu nietrzymania moczu – wyjaśnia dr Marta Blumska–Janiak.

Niekiedy już w młodszym wieku pojawiają się kłopoty z nawracającymi zapaleniami pochwy, przewlekłym podrażnieniem i dyskomfortem, które są oporne na leczenie. Skóra okolic intymnych jest niewystarczająco odżywiona i napięta. Rozwiązaniem tych dolegliwości są zabiegi z obszaru ginekologii estetyczno-terapeutycznej, które oferujemy w gabinecie Blumedica Poznań / Suchy Las. Nasze pacjentki zgłaszają się również na zabiegi celem profilaktyki procesów starzenia – dodaje dr n. med. Katarzyna Ożegowska z gabinetu Blumedica.

ZOBACZ CENNIK USŁUG

ginekologia estetyczna poznań

Laser ginekologiczny Poznań

 
Niewystarczające wypełnienie warg sromowych większych może powodować oprócz pogorszenia estetyki okolic intymnych także zwiększoną tendencję do zapaleń pochwy i sromu. Dla takich Pań dedykowany jest specjalny zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym.

Pacjentki po porodach odczuwają dyskomfort związany z zespołem luźnej pochwy, rozstępami, deformacjami po pęknięciach i nacięciach krocza, obniżeniem satysfakcji seksualnej czy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia tego typu schorzeń. Dla tych Pacjentek oferujemy zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego, osocza bogato-płytkowego, mezoterapię, laseroterapię Beladona czy też lifting krocza.

Z wiekiem kobiety zaczynają odczuwać coraz więcej dolegliwości w miejscach intymnych. Dyskomfort wpływa na pogorszenie jakości współżycia seksualnego, niższą samoocenę czy wzrost tendencji do infekcji. Odpowiedzią na opisane dolegliwości może być laserowa rewitalizacja pochwy (inaczej: obkurczanie pochwy). Zabieg odmładzania miejsc intymnych polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera ginekologicznego. Wiązka lasera podgrzewa kolagen, który pod wpływem temperatury kurczy się, a tkanka staje się bardziej napięta.

Ginekologia estetyczna Poznań – zabiegi

 
1. Laseroterapia pochwy

leczenie: wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, zespół poporodowej luźnej pochwy, obniżenie narządu rodnego małego stopnia, problemy pomenopauzalne – suchość pochwy, atrofia pochwy, bolesne współżycie

2. Laseroterapia sromu

rewitalizacja skóry sromu, leczenie atrofii/suchości/świądu skóry sromu, obkurczanie warg sromowych mniejszych, leczenie nawracających zapaleń skóry sromu, Działanie przeciwzapalne, poprawa odporności

3. Labioplastyka laserowa warg sromowych

4. Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki (hoodoplastyką) i plastyką krocza

5. Wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym

6. Plastyka krocza oraz plastyka pochwy

7. Laserowa rewitalizacja pochwy – odmładzanie i obkurczanie miejsc intymnych

8. Laserowe rozjaśnianie skóry okolicy intymnej

9. Usuwanie fałdów skórnych okołoodbytniczych

10. Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki (hoodoplastyką) i plastyką krocza

11. Usuwanie przerośniętej błony dziewiczej

12. Laseroterapia blizn po nacięciu krocza i po cesarskim cięciu

13. Leczenie nadżerek

14. Usuwanie kłykcin kończystych

15. Usuwanie zmian patologicznych w obrębie szyjki macicy i pochwy

16. Usuwanie zmian patologicznych w obrębie szyjki macicy i pochwy

17. Augumentacja punktu G kwasem hialuronowym G-SHOT
 

Laser ginekologiczny Poznań – nasi lekarze

 
Katarzyna Ożegowska ginekologia estetycznaDr hab. n. med. Katarzyna Ożegowska
Specjalista położnictwa i ginekologii

Główne zainteresowania zawodowo doktor Katarzyny Ożegowskiej to leczenie operacyjne w ginekologii (w tym zabiegi endoskopowe), diagnostyka i leczenie niepłodności, zaburzenia endokrynologiczne i metaboliczne u kobiet. Pani doktor zajmuje się również ginekologią estetyczną i wykonuje zabiegi takie jak laserowa labioplastyka warg sromowych czy np. leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą lasera frakcyjnego.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako asystent w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej.

Autorka publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Aktywnie uczestniczy w kursach specjalistycznych i konferencjach naukowych poświęconych problematyce ginekologii, położnictwa i endokrynologii.

 

Marta Blumska-Janiak ginekologia estetycznaDr Marta Blumska-Janiak
Specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologia estetyczna, plastyczna i rekonstrukcyjna

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ma ponad dziesięcioletnią praktykę w ginekologii w szpitalu ginekologiczno-położniczym i poradni. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykonywać zabiegi z zakresu nowoczesnej ginekologii estetycznej i ginekologii plastycznej.

Marta Blumska-Janiak w gabinecie Blumedica Poznań / Suchy Las wykonuje zabiegi labioplastyki laserowej (zmniejszenie warg sromowych mniejszych) oraz zabiegi laseroterapii (rewitalizacja pochwy po porodzie, leczenie nietrzymania moczu, leczenie atrofii pochwy), a także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz nici VaginalNarrower.

Członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej, Członkini Senior i wykładowczyni ESAG (Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej). Twórczyni i współwłaścicielka FemiClinic w Warszawie.

 
 

Sandra Radzicka ginekologia estetycznaDr n. med. Sandra Radzicka – Mularczyk
Specjalista położnictwa i ginekologii

W roku 2011 ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2013 roku rozpoczęła specjalizację z położnictwa i ginekologii w Klinice Medycyny Matczyno – Płodowej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Od 2014 roku związana z Kliniką Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego Poznań – ośrodkiem referencyjnym dla pacjentek ciężarnych z cukrzycą, gdzie zajmuje się pracą kliniczną z pacjentkami oraz pracą naukową.

Posiada certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii. Posługuje się językiem niemieckim i francuskim.

Wykonuje zabiegi labioplastyki laserowej oraz zabiegi laseroterapii (rewitalizacja pochwy po porodzie, leczenie nietrzymania moczu, leczenie atrofii pochwy) oraz procedury z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.
 
 
Łukasz Ciastoń ginekologia estetycznaDr Łukasz Ciastoń
Specjalista położnictwa i ginekologii

Ukończył studia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a następnie specjalizację z położnictwa i ginekologii w Klinice Onkologii Ginekologicznej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu.

Doktor Łukasz Ciastoń w gabinecie Blumedica Poznań / Suchy Las wykonuje m.in. zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem profesjonalnego lasera frakcyjnego (laseroterapia sromu i pochwy), a także procedury z zakresu ginekologii estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

Ekspert Fundacji SEXEDPL, aktywnie uczestniczy w edukacji kobiet. Z naturalnym dla siebie luzem odczarowuje dla kobiet mity dotyczące opieki ginekologicznej oraz zachęca do regularnych badań.

 
 
 

PRZEJDŹ DO: KONTAKT I REJESTRACJA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487