rejestracja@blumedica.pl

Sprawdź jak wybrać dobrego ginekologa


Regularne wizyty u lekarza ginekologa są najważniejszym elementem właściwej profilaktyki wielu chorób kobiecych. Badania przeprowadzane przez doświadczonego lekarza tej specjalności umożliwiają szybkie ich wykrywanie, a w razie konieczności – rozpoczęcie leczenia.

Wizyta u ginekologa nie powinna być spowodowana tylko ciążą. Powinna być przeprowadzana co najmniej raz w roku. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie o to, jak wybrać dobrego ginekologa. Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią decyzję.

W gabinecie ginekologicznym BLUMEDICA przy ul. Obornickiej 85 Poznań / Suchy Las już od wielu lat świadczymy kompleksową opiekę ginekologiczną. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, którzy przeprowadzają standardowe badania ginekologiczne, pomagają dobrać optymalną antykoncepcję, wykonują badania diagnostyczne i obrazowe, usg 3D i 4D, leczą niepłodność, a także prowadzą ciążę.

Pełna oferta i zakres usług dostępny jest tutaj: GINEKOLOG

Jak wybrać dobrego ginekologa – postaw na profesjonalizm

 
Doświadczenie i profesjonalizm są niezwykle ważne w pracy dobrego ginekologa. To one determinują sposób przeprowadzania badań i stawiania odpowiednich diagnoz oraz zaimplementowanie odpowiedniego leczenia, jeśli jest to konieczne.

Profesjonalizm przejawia się także w formie przeprowadzania wywiadu lekarskiego i sposobie prowadzenia rozmowy. Istotne jest to, aby pacjentka czuła się swobodnie, by mogła bez skrępowania pytać o nurtujące ją problemy. To zadaniem lekarza jest stworzenie takiej atmosfery.

Warto dodać, że każdej osobie może odpowiadać inna forma przeprowadzania wywiadu. Jedne pacjentki lubią formalne podejście, inne lepiej się czują u lekarza, który jest bardziej swobodny. Wiele kobiet, szczególnie będących w ciąży, chce mieć stałą możliwość kontaktu z lekarzem. Wielu ginekologów zgadza się na to, udostępniając pacjentkom swój numer telefonu. Warto wziąć pod uwagę tę możliwość i wybrać takiego lekarza, który ją stwarza.

dobry ginekolog poznań

Wyposażenie gabinetu ginekologicznego

 
Warto wybierać tych lekarzy, których gabinety są wyposażone w profesjonalny sprzęt, aby uniknąć konieczności przeprowadzania badań poza gabinetem i wracania na kolejną wizytę z ich wynikami. Jaki sprzęt powinien się znajdować w gabinecie ginekologicznym? Przede wszystkim powinien być to wysokiej jakości sprzęt do USG, służący do badań w czasie ciąży, ale też rutynowych badań kontrolnych.

W gabinecie lekarz powinien dysponować także detektorem tętna płodu. Warto, by posiadał także KTG. Oczywiście gabinet musi być wyposażony w podstawowe instrumenty i sprzęty, które służą do przeprowadzania standardowych badań ginekologicznych.

ZOBACZ: PROWADZENIE CIĄŻY 

Sprawdź opinie o lekarzu ginekologu

 
Warto zasięgnąć opinii o lekarzu ginekologu. Wiele z nich znajduje się w internecie, jednak należy mieć do nich dystans, szczególnie do tych negatywnych. Trzeba pamiętać, że nie wiadomo kto je pisał i trudno uznać je za wiarygodne bez poznania dokładnych okoliczności.

Najbardziej wiarygodne są opinie kobiet, które znamy, a które są pacjentkami danego lekarza. Mogą się one podzielić spostrzeżeniami i uwagami. W takiej sytuacji zawsze mamy możliwość dopytania o nurtujące kwestie, a także skonfrontowania ewentualnych wątpliwości.

Czystość i estetyka gabinetu ginekologicznego

 
W pracy ginekologa, tak jak każdego lekarza, higiena jest podstawą. Niedopuszczalne jest więc niechlujstwo, brak mycia rąk przed badaniem i po nim czy niestosowanie zabezpieczeń, na przykład podczas USG dopochwowego. To podstawy, które muszą być respektowane bez wyjątków.

Dla wielu kobiet ważna jest także estetyka gabinetu ginekologicznego. Zużyte fotele czy odrapane meble nie wzbudzają zaufania i sugerują niedbałość. Dziś nie zdarza się to często, ginekolodzy dbają o swój wizerunek, jednak warto znać standardy, by wiedzieć, czego należy oczekiwać.

Zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z usług naszych specjalistów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

KONTAKT

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487