rejestracja@blumedica.pl

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Współcześnie stomatolog nie budzi już takiej grozy jak dawniej. Zmieniło się nie tylko podejście lekarzy do pacjentów, ale przede wszystkim sprzęt, jakim dysponują gabinety stomatologiczne. Nowoczesne rozwiązania skutecznie zmniejszają ból w trakcie zabiegów, a to właśnie on był dawniej największą obawą związaną z wizytą u dentysty.

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie o to, jak wybrać dobrego stomatologa i gdzie znaleźć najlepszego specjalistę, który zadba o nasze zęby. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Piękny gabinet o charakterystycznym zapachu, miła poczekalnia, uprzejma rejestratorka, spokojna muzyka sącząca się w tle. Gabinet wydaje się idealny. Czy to jednak wystarczy, aby ocenić, czy dentysta jest dobrym specjalistą? Podobno nie ocenia się książki po okładce. I warto zastosować się do tej wskazówki wybierając dobrego stomatologa.
 

Polecany stomatolog? Sprawdź rekomendacje

 
Wybierając specjalistę jakim jest stomatolog warto zasięgnąć opinii osób, które znamy, a które korzystały z usług tego specjalisty, ale również przeczytać opinie zamieszczane w internecie. Trzeba mieć jednak dystans do tych drugich, gdyż częściej to niezadowoleni niż usatysfakcjonowani pacjenci je umieszczają.

Cenniejsze są więc uwagi osób, które zapytamy o doświadczenia osobiście. Warto podkreślić, że każdy ma swoje własne oczekiwania dotyczące wizyty i to, co dla jednych jest istotne, dla innych nie ma znaczenia. Za przykład może posłużyć podejście lekarza do dzieci. Oczywiście jest ono bez znaczenia, gdy to my sami udajemy się na wizytę.

jak wybrać dobrego stomatologa

Wyposażanie gabinetu stomatologicznego

 
Zdecydowana większość stomatologów wyposaża swoje gabinety w nowoczesny sprzęt niezbędny do podstawowych zabiegów dentystycznych. Bywa jednak, że konieczne jest przeprowadzenie bardziej skomplikowanych zabiegów, które wymagają sprzętu, nie będącego na wyposażaniu każdego gabinetu.

Może to być mikroskop do leczenia kanałowego, czy aparat to wykonania zdjęcia RTG. Warto więc zorientować się, jakie zabiegi proponuje konkretny stomatolog, by nie okazało się, że pomimo wizyty i tak jesteśmy zmuszeni pójść do innego dentysty, posiadającego sprzęt, który pozwoli przeprowadzić określony zabieg.
 

Dobry stomatolog? Liczy się specjalizacja

 
Stomatolodzy mają swoje specjalizacje, które często wynikają z ich zainteresowań i zamiłowania do określonego działu stomatologii. Są więc specjaliści, którzy świetnie dogadują się z dziećmi i to wyróżnia ich gabinet spośród innych. Taki gabinet może być specjalnie przygotowany do pracy z małymi pacjentami.

Inni lekarze specjalizują się w ortodoncji, a więc leczeniu wad zgryzu. To oni zakładają aparaty zębowe, sprawiając, że zęby stają się równe. Protetycy stomatologiczni zajmują się odtwarzaniem zębów z użyciem protez. Oczywiście każdy lekarz stomatolog może świadczyć usługi związane z różnymi specjalizacjami, jednak często taka wąska specjalizacja świadczy o ogromnym doświadczeniu i pasji związanej z daną dziedziną stomatologii. A to z kolei przekłada się na jakość świadczonych usług.

Na koniec wskazówka dla osób poszukujących dobrego stomatologa. Warto zwrócić uwagę na profesjonalizm pracy lekarza, który powinien nas poinformować o możliwościach i sposobie leczenia, a także o konsekwencjach jego nieprzeprowadzenia. Dobry dentysta powinien dawać poczucie bezpieczeństwa, aby oddając się w jego ręce mieć pewność, że jesteśmy pod dobrą, profesjonalną opieką.

W gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 oferujemy pełen zakres opieki z zakresu stomatologii, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Zapraszamy do kontaktu pod numerem 607 382 487 i rezerwacji wizyty.

UMÓW WIZYTĘ W GABINECIE

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487