Laserowe podcinanie wędzidełka w BLUMEDICE

W naszej jamie ustnej znajduj się aż pięć wędzidełek  – trzy główne (a w ich obrębie podwargowe – górne i dolne oraz językowe – jedno) oraz wędzidełka policzkowe (w obu policzkach). W gabinecie Blumedica oferujemy skuteczny i bezbolesny zabieg podcięcia wędzidełka przy użyciu najwyższej klasy lasera Beladona.

Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych. Najczęstsze problemy związane to:

  • wędzidełko wargi dolnej – poprzez efekt pociągania może odciągać dziąsła od zębów i powodować odsłanianie szyjek
  • wędzidełko wargi górnej – nieodpowiedni przyczep może być przyczyną uniemożliwiającą zbliżenie się centralnych siekaczy co powoduje defekt kosmetyczny (diastema),
  • wędzidełko języka – może ograniczać ruchy języka i powodować nieprawidłową wymowę. Przede wszystkim nie pozwalając na uniesienie czubka języka, zaburza wymowę tzw. głosek dziąsłowych (l, sz, ż, cz, dż, r).

Zabieg podcięcia wędzidełka w naszej Klinice jest bezbolesny i odbywa się przy użyciu najwyższej klasy lasera Beladona. Jest on świetną alternatywą do zabiegu z wykorzystaniem skalpela i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg jest bezkrwawy co ma ogromne znaczenie w przypadku małych pacjentów, u których widok krwi może wywoływać niepotrzebny stres.

Blizna po zabiegu jest minimalna, praktycznie niewidoczna i nie ma konieczności zakładania szwów. Zaletą laseroterapii jest również przeciwbakteryjne i przeciwzapalne działanie wiązki laserowej zmniejszające ryzyko wystąpienia pozabiegowych powikłań zapalnych.

Zapraszamy do kontaktu i wstępnej konsultacji!

Laserowe podcinanie wędzidełka w BLUMEDICE
5 (100%) 1 vote

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487