rejestracja@blumedica.pl

Laserowe podcinanie wędzidełka języka

Laserowe podcinanie wędzidełka Poznań

W gabinecie stomatologicznym Blumedica zlokalizowanym w Suchym Lesie (Poznań) przy ul. Obornickiej 85 specjalizujemy się w wykonywaniu zabiegów podcięcia wędzidełka przy użyciu najwyższej klasy lasera Beladona. Współpracujemy z doświadczonymi i życzliwymi specjalistami, którzy zadbają o profesjonalizm oraz przyjazną atmosferę podczas zabiegu.

Podcinanie wędzidełka za pomocą lasera jest świetną alternatywą do klasycznego zabiegu z wykorzystaniem skalpela. Procedura jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesna. Sam zabieg jest również bezkrwawy, co ma ogromne znaczenie w przypadku małych pacjentów, u których widok krwi może wywoływać niepotrzebny stres.

Dzięki zastosowaniu lasera nowej generacji blizna po zabiegu podcięcia wędzidełka jest minimalna, praktycznie niewidoczna i nie ma konieczności zakładania szwów. Duża zaletą laseroterapii jest również przeciwbakteryjne i przeciwzapalne działanie wiązki laserowej – zmniejszające ryzyko wystąpienia pozabiegowych powikłań zapalnych.

Wykorzystanie lasera do podcięcia wędzidełka wargi górnej, dolnej lub języka pozwala na skrócenie czasu zabiegu. W trakcie zabiegu nie ma krwawienia, dlatego nie ma konieczności zakładania szwów. Zabieg jest mniej traumatyczny dla pacjenta niż konwencjonalne podcięcie za pomocą nożyczek lub skalpela – wyjaśnia lek. dent. Jędrzej Czajka – specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej, który wykonuje zabiegi laserowego podcinania wędzidełka w gabinecie Blumedica Suchy Las / Poznań.

PRZEJDŹ DO: REJESTRACJA

Zabieg podcięcia wędzidełka języka laserem – Blumedica

Koszt laserowego podcięcia wędzidełka w gabinecie Blumedica Suchy Las / Poznań wynosi 300 zł. Cena plastyki wędzidełka wargi górnej to koszt rzędu 150-200 zł.

Zapraszamy Państwa do kontaktu i konsultacji z naszym specjalistą – chirurg stomatolog dr Jędrzej Czajka.

Jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu: 607 382 487
podcinanie wędzidełka języka laserem poznań

Podcinanie wędzidełka języka – zabieg laserem Poznań

W naszej jamie ustnej znajduj się aż pięć wędzidełek  – trzy główne (a w ich obrębie podwargowe – górne i dolne oraz językowe – jedno) oraz wędzidełka policzkowe (w obu policzkach).

Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych. Wada wędzidełka może powodować u pacjenta problemy z wykonywaniem ruchów mimicznych twarzy, a u dzieci skutkować pojawienie się wady wymowy.

Najczęstsze problemy u pacjentów to:

  • wędzidełko wargi dolnej – poprzez efekt pociągania może odciągać dziąsła od zębów i powodować odsłanianie szyjek
  • wędzidełko wargi górnej – nieodpowiedni przyczep może być przyczyną uniemożliwiającą zbliżenie się centralnych siekaczy, co powoduje defekt kosmetyczny (diastema),
  • wędzidełko języka – może ograniczać ruchy języka i powodować nieprawidłową wymowę. Przede wszystkim nie pozwalając na uniesienie czubka języka, zaburza wymowę tzw. głosek dziąsłowych (l, sz, ż, cz, dż, r).

W gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las / Poznań oferujemy skuteczny i bezbolesny zabieg podcięcia wędzidełka przy użyciu lasera Beladona. Zabieg wykona doświadczony i życzliwy chirurg stomatolog.


Centrum stomatologii, chirurgii i ortodoncji Blumedica
Galeria Sucholeska III piętro
ul. Obornicka 85 62-002
Suchy Las / Poznań
telefon kom. +48 607 382 487

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487