rejestracja@blumedica.pl

Mezoterapia igłowa – zabieg rewitalizacji skóry

Jesień to idealny moment, aby zadbać o jakość skóry po letniej ekspozycji na słońcu. Zmęczona promieniami UV i odwodniona skóra twarzy potrzebuje fachowego wsparcia. Pomocny może okazać się zabieg mezoterapii igłowej, a więc rewitalizacji skóry.

Doktor Agata Bąkowska proponuje zabiegi rewitalizacji i odnowy skóry z wykorzystaniem koktajli NCTF®. Preparaty te łączą nawilżające i przeciwzapalne działanie kwasu hialuronowego z siłą aminokwasów, koenzymów i witamin. W efekcie, po zabiegu, uzyskujemy bardziej rozświetloną, elastyczną i nawilżona cerę. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, a skóra zyskuje na jędrności.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonany przez doświadczonego lekarza jest całkowicie bezpieczny. Powinien być jednak przeprowadzony w warunkach gabinetu zabiegowego z zachowaniem wszelkich zasad aseptyki. Należy też zwrócić uwagę na rodzaj i markę preparatu. Powinien być on zarejestrowany jako Medical Device kl III, czyli z rejestracją do iniekcji – wyjaśnia Agata Bąkowska, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej z gabinetu Blumedica Suchy Las.

ZOBACZ: MEDYCYNA ESTETYCZNA

PRZEJDŹ DO: REJESTRACJA

Mezoterapia igłowa Suchy Las

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej znanych i popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.Jest niechirurgiczną metodą poprawy wyglądu skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych w skórę, z wykorzystaniem niezwykle cienkiej igły. Zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu lub poprzedzić go odpowiednim peelingiem, który dodatkowo stymuluje naskórek.

Mezoterapia igłowa odgrywa istotne znaczenie w dermatologii estetycznej. POprawia mikrokrążenie tkanki podskórnej i metabolizm komórek. Pobudza fibroblasty skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem odpowiednio dobranego koktajlu można zastosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety rąk oraz ciało w celu poprawy napięcia skóry lub redukcji zmarszczek i cellulitu.

Dodatkowym atutem mezoterapii igłowej jest stosunkowo niskie ryzyko powikłań. Po zabiegu na skórze pozostają drobne zaczerwienia w miejscu ukłucia oraz praktycznie niezauważalne grudki, które najczęściej wchłaniają się tego samego dnia. Niekiedy po zabiegu możemy spodziewać się nielicznych drobnych siniaczków. Następnego dnia Pacjentka może bez problemu nałożyć makijaż i powrócić do swoich codziennych czynności – wyjaśnia Agata Bąkowska, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej z gabinetu Blumedica Suchy Las.

Zabieg mezoterapii – wskazania

Zabieg mezoterapii jest dedykowany jest zarówno dla młodych osób, jako działanie profilaktyczne oraz starszych, chcących wyraźnie poprawić jakość skóry. Jest zalecana do usuwania łagodnych i średnio nasilonych objawów starzenia skóry związanych z wiekiem, ekspozycją na promieniowanie UV oraz u palaczy. Najlepsze efekty uzyskujemy, gdy przeprowadzimy serię zabiegów w odstępach 2-4 tyg.

Przeciwskazaniem do zabiegu są aktywne stany zapalne w miejscu podania, opryszczka, ciąża i okres karmienia piersią, niewyrwana cukrzyca lub nasilone zaburzenia krzepnięcia.

mezoterapia igłowa

Stan bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej na szyi i dekolcie. Foto: Agata Bąkowska

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa

Pacjent, który podda się zabiegowi mezoterapii może liczyć na:

 • wygładzenie rysów twarzy i drobnych zmarszczek
 • poprawę gęstości oraz jędrności skóry
 • wyrównanie kolorytu skóry, zmniejszenie przebarwień
 • poprawę elastyczności skóry
 • głębokie nawilżenie wewnętrznych warstw skórnych,
 • redukcję rozstępów
 • zatrzymanie problemu wypadających włosów

Mezoterapia igłowa – cena oraz częstotliwość zabiegów

 • Zabieg na twarz 500 – 600 zł
 • Zabieg twarz + szyja 600 – 700 zł
 • Zabieg twarz + szyja + dekolt – 800 zł
 • Zabieg na okolicę oczu (redukcja cieni i opuchlizny) – 350 zł
 • Zabieg na skórę owłosioną głowy (wzmacnianie włosów) – 400 zł
 • Nanosoft Booster OCZY – 450 zł
 • Nanosoft Booster OKOLICE UST – 400 zł
 • Nanosoft Booster SZYJA – 500 zł
 • Hydra Booster – 800 zł
 • Lift Booster – 1000 zł

Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z konsultacji wstępnej do zabiegu mezoterapii igłowej.

Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w gabinecie Blumedica Suchy Las wykonywane są przez dr Agatę Bąkowską, która poszerzyła swoje medyczne wykształcenie o studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej dla Lekarzy.

GABINET BLUMEDICA SUCHY LAS / POZNAŃ
Galeria Sucholeska III piętro
ul. Obornicka 85, 62-002 Suchy Las (Poznań)
telefon +48 607 382 487
rejestracja@blumedica.pl

PRZEJDŹ DO: KONTAKT I REJESTRACJA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487