rejestracja@blumedica.pl

Mikroskop stomatologiczny – leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Mikroskop stomatologiczny – leczenie kanałowe zębów Poznań

 
Mikroskop stomatologiczny to specjalistyczne urządzenie optyczne wykorzystywane do wzmocnienia i poprawienia widoczności podczas zabiegów stomatologicznych. Najważniejszą zaletą leczenia zębów za pomocą mikroskopu stomatologicznego jest możliwość dokładnego oglądania i diagnozowania ubytków w zębach, co pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne leczenie.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem określane jest jako przełom w dziedzinie stomatologii. Narzędzie pozwala nierzadko na uratowanie zębów, które w innej sytuacji musiałby zostać poddane ekstrakcji.

W centrum stomatologii Blumedica Suchy Las / Poznań przy ul. Obornickiej 85 (budynek Galerii Sucholeskiej) oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych, ortodontycznych, endodontycznych, protetycznych oraz z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii.

Oferujemy leczenie zębów pod mikroskopem stomatologicznym przez doświadczonego lekarza stomatologa.

– Mikroskop stomatologiczny to aktualnie niezbędny element wyposażenia nowoczesnego gabinetu, pozwalający na wysoką jakość usług medycznych. Jest to specjalnie zaprojektowane urządzenie do powiększania obrazów w jamie ustnej pacjenta, co pozwala na dokładniejszą ocenę struktur i funkcji. Leczenie zębów za pomocą mikroskopu stomatologicznego znacząco zwiększa skuteczność terapii i pozwala na dokładne usunięcie zainfekowanych tkanek. Wykorzystanie powiększenia umożliwia wykrycie nawet najmniejszych ubytków próchnicowych, dzięki czemu leczenie jest długotrwałe i przewidywalne – wyjaśnia Anna Feliksik – lekarz stomatolog z gabinetu Blumedica Suchy Las / Poznań.

ZOBACZ WIĘCEJ: NASZA OFERTA

PRZEJDŹ DO: KONTAKT

ZADZWOŃ: 607 382 487

leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem poznań

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – Poznań

 
Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionej patologicznie miazgi z wnętrza chorego zęba, dokładnym jego oczyszczeniu oraz wypełnieniu kanału zębowego. Może być to konieczne w przypadkach zaawansowanej próchnicy, stanów zapalnych czy uszkodzeń zęba.

Mikroskop do leczenia kanałowego może powiększyć pole operacyjne aż dwudziestopięciokrotnie, co znacząco przekłada się na precyzję samego zabiegu.

Zasadniczo leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem nie różni się od tego wykonywanego tradycyjną metodą. Etapy leczenia kanałowego obejmują:

  • diagnostykę
  • otwarcie zęba
  • oczyszczenie kanałów zębowych
  • wypełnienie kanałów
  • zamknięcie

Podczas leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu pacjent znajduje się w pozycji leżącej.

W endodoncji mikroskop stomatologiczny umożliwia sprawniejsze odnalezienie i opracowanie wszystkich zakrzywionych kanałów, usuwanie złamanych narzędzi i pokonanie niedrożności w kanale korzeniowym. Urządzenie powiększające sprawdzi się także w stomatologii zachowawczej, protetyce, chirurgii, diagnostyce czy higienizacji. Niezależnie od rodzaju problemu, powiększenie pozwala na dokładne leczenie i tym samym zmniejsza ryzyko przeoczenia czegoś, co spowodowałoby postęp choroby. Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem wiąże się dla Pacjenta z większym komfortem i bezpieczeństwem w trakcie zabiegu. Pacjent przyjmowany jest w pozycji leżącej, mniejsza jest także częstotliwość wizyt w gabinecie stomatologicznym – tłumaczy lekarz stomatolog Anna Feliksik, specjalizująca się w zabiegach z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU – REJESTRACJA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487