rejestracja@blumedica.pl

Plastyka warg sromowych mniejszych – szansa na lepsze życie


 
Plastyka warg sromowych mniejszych to zabieg dedykowany kobietom, o którym wiedza staje się coraz powszechniejsza i dostępna. Dzięki temu wiele Pacjentek może odmienić swoje życie. Labioplastyka jest zabiegiem nie tylko z zakresu ginekologii estetycznej. Pozwala skorygować wygląd warg sromowych i poprawić jakość życia seksualnego, ale także podnieść samoocenę i zmienić codzienne życie.

– Plastyka warg sromowych mniejszych pozwala na zawsze wyeliminować otarcia, infekcje, przywrócić czy na nowo dać kobiecie radość z jazdy konnej czy na rowerze. Wiele z moich dotychczasowych Pacjentek dzieli swe dorosłe życie na czas przed i po labioplastyce – komentuje dr Marta Blumska-Janiak – wykładowca i ekspert Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej, na co dzień związana z FemiClinic w Warszawie, współpracująca z gabinetem Blumedica w Suchym Lesie.
 

Plastyka warg sromowych mniejszych Poznań

 
Czym jest plastyka warg sromowych mniejszych? Labioplastyka to zabieg ginekologiczny mający na celu zmianę wielkości i/lub kształtu warg sromowych mniejszych lub większych.

Specjalizuję się już od lat w labioplastyce, sama przeprowadziłam ponad 500 takich zabiegów, a przez kilka lat przeszkoliłam 150 lekarzy specjalistów w zakresie labioplastyki. W większości przypadków wykonuję zabieg labioplastyki z hodoplastyką. W trakcie zabiegu labioplastyki z plastyką napletka łechtaczki (hodoplastyką) usuwam z pomocą lasera nadmiar fałdu skórnego warg sromowych mniejszych, a także modeluję napletek łechtaczki (hodoplastyka) w taki sposób, aby wargi sromowe mniejsze nie wystawały poza większe. U niektórych pacjentek występuje także przerost warg sromowych większych (tych zewnętrznych, pokrytych owłosioną skórą), w takich sytuacjach nierzadko wykonuję plastykę warg sromowych większych – wyjaśnia dr Marta Blumska-Janiak.

Plastyka warg sromowych mniejszych polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz tkanki podskórnej. Zabiegi plastyki warg większych i mniejszych pozwalają nie tylko poprawić wygląd, ale także zwiększyć komfort funkcjonowania, poprawić intensywność doznań seksualnych odczuwanych podczas stymulacji łechtaczki, a w konsekwencji pozytywnie przekładają się na samoocenę, zadowolenie i jakość życia Pacjentek.

Podczas zabiegu wiązka lasera przycina nadmiar tkanki, nadając odpowiedni kształt wargom sromowym. Użycie lasera zmniejsza krwawienie podczas i po zabiegu, redukuje ryzyko powstawania obrzęków i blizn pooperacyjnych.

Pacjentki zainteresowane konsultacją z zakresu ginekologii estetycznej u Pani Doktor Marty Blumskiej-Janiak zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem: REJESTRACJA

plastyka warg sromowych mniejszych Poznań

dr Marta Blumska-Janiak – ekspert z zakresu ginekologii estetycznej.

 

Wskazania do plastyki warg sromowych

 
Pacjentki najczęściej decydują się na zabieg labioplastyki (plastyki warg sromowych) z poniższych powodów:

 • nawracające infekcje intymne spowodowane brakiem odpowiedniej ochrony ze strony warg sromowych
 • asymetria warg sromowych większych lub mniejszych,
 • przerost warg sromowych mniejszych,
 • nawracające infekcje stref intymnych,
 • utrata elastyczności warg sromowych,
 • dyskomfort podczas stosunków seksualnych,
 • lęk przed zbliżeniami seksualnymi

 

Konsultacje do labioplastyki

 
Przed zabiegiem labioplastyki zapraszam moje Pacjentki na konsultację połączoną z kwalifikacją do zabiegu. W każdym przypadku, który każdorazowo traktuję bardzo indywidualnie staram się pomóc pacjentce znaleźć optymalne rozwiązanie problemu, przekazując zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu, jak i obowiązujące pacjentkę po zabiegu – tłumaczy dr Marta Blumska-Janiak.

Przed plastyką warg sromowych Pacjentka musi wykonać określone badania krwi i dopiero ich ocena zamyka ostatecznie proces kwalifikacji.

Plastyka warg sromowych mniejszych przeprowadzana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Jeśli Pacjentka czuje się dobrze, po dwóch godzinach może wrócić do domu.
 

Plastyka warg sromowych mniejszych – przeciwwskazania do zabiegu

 
Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu jakim jest plastyka warg sromowych to:

 • ciąża
 • chemioterapia
 • choroby układu tkanki łącznej
 • miesiączka
 • zaburzenia krzepnięcia
 • zakażenia okolic intymnych

 

Rekonwalescencja po plastyce warg sromowych

 
Okres rekonwalescencji po plastyce warg sromowych trwa około kilkanaście dni. Po około 14 dniach po zabiegu zapraszam moje Pacjentki na kontrolę. Po około 14 dniach można powrócić do większości aktywności, a po 6 tygodniach także do aktywności seksualnej. Plastyka warg sromowych jest zabiegiem, który naprawdę pozwala odmienić życie – podsumowuje dr Marta Blumska-Janiak.

Zapraszamy do przeczytania opinii na temat wykonanych przez Panią Doktor zabiegów na portalu estheticon.pl.

ZOBACZ WIĘCEJ: GINEKOLOGIA ESTETYCZNA W BLUMEDICA

PRZEJDŹ DO: KONTAKT

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487