rejestracja@blumedica.pl

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust – artykuł przygotowany przez dr Agatę Bąkowską.


Kiedy wykonujemy zabieg modelowania ust?

  • Aby nadać lub przywrócić ustom utraconą objętość
  • Aby wyrównać asymetrie
  • Aby zniwelować opadające kąciki ust
  • Aby nawilżyć usta
  • Aby podkreślić zmysłowy wygląd ust, a tym samym atrakcyjność twarzy
  • Aby poprawić swój wizerunek i uzyskać pogodny i wypoczęty wygląd twarzy

Dla kogo dedykowany jest zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust jest dedykowany kobietom w różnym wieku, u których obserwuje się odmienne wskazania wynikające z upływu czasu.

Młodsze pacjentki najczęściej pragną wyraźniej zarysowanych i pełniejszych ust. Niektóre marzą o subtelnym powiększeniu, inne zaś o zauważalnej zmianie objętości. Na ostateczny efekt zabiegu mają wpływ zarówno oczekiwania pacjentki, jak i poczucie estetki lekarza wykonującego zabieg.

U starszych pacjentek przeważają kłopoty związane z suchością ust czy utratą ich jędrności i objętości. Częsty jest także problemem opadających kącików ust lub pogłębiających się zmarszczek nad górna wargą. Zabieg z użyciem wypełniacza pozwoli skorygować zgłaszane przez pacjentkę problemy i uzyskać młodszy i promienny wygląd twarzy.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg poprzedzony jest wnikliwym wywiadem i badaniem lekarskim. Modelowanie ust wykonuje się po ich wcześniejszym znieczuleniu. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą w czerwień wargową i/lub w kontur ust. Jednoczasowo możliwa jest korekcja innych wymagających obszarów twarzy np. linie marionetki, czy bruzdy nosowo-wargowe.

Jakim środkiem wykonywany jest zabieg?

Modelowanie ust wykonuje się wypełniaczami z kwasu hialuronowego (substancja naturalnie występująca w skórze, odpowiedzialna za odpowiednie nawilżenie). W Blumedica stosowane są preparaty renomowanych firm, zapewniające jakość i bezpieczeństwo, posiadające międzynarodowe certyfikaty ISO.

Jak długo utrzymuje się efekt korekcji?

Okres, przez który możemy obserwować efekty jest różny i zależy od stanu wyjściowego, jakości skóry, metabolizmu, prowadzonego stylu życia. Najczęściej pacjentki powtarzają zabieg po upływie jednego, dwóch lat.

Więcej na: MEDYCYNA ESTETYCZNA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487