Powiększanie i modelowanie ust – artykuł przygotowany przez dr Agatę Bąkowską.
Kiedy wykonujemy zabieg modelowania ust?
- Aby nadać lub przywrócić ustom utraconą objętość
- Aby wyrównać asymetrie
- Aby zniwelować opadające kąciki ust
- Aby nawilżyć usta
- Aby podkreślić zmysłowy wygląd ust, a tym samym atrakcyjność twarzy
- Aby poprawić swój wizerunek i uzyskać pogodny i wypoczęty wygląd twarzy
Dla kogo dedykowany jest zabieg modelowania ust?
Zabieg modelowania ust jest dedykowany kobietom w różnym wieku, u których obserwuje się odmienne wskazania wynikające z upływu czasu.
Młodsze pacjentki najczęściej pragną wyraźniej zarysowanych i pełniejszych ust. Niektóre marzą o subtelnym powiększeniu, inne zaś o zauważalnej zmianie objętości. Na ostateczny efekt zabiegu mają wpływ zarówno oczekiwania pacjentki, jak i poczucie estetki lekarza wykonującego zabieg.
U starszych pacjentek przeważają kłopoty związane z suchością ust czy utratą ich jędrności i objętości. Częsty jest także problemem opadających kącików ust lub pogłębiających się zmarszczek nad górna wargą. Zabieg z użyciem wypełniacza pozwoli skorygować zgłaszane przez pacjentkę problemy i uzyskać młodszy i promienny wygląd twarzy.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg poprzedzony jest wnikliwym wywiadem i badaniem lekarskim. Modelowanie ust wykonuje się po ich wcześniejszym znieczuleniu. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą w czerwień wargową i/lub w kontur ust. Jednoczasowo możliwa jest korekcja innych wymagających obszarów twarzy np. linie marionetki, czy bruzdy nosowo-wargowe.
Jakim środkiem wykonywany jest zabieg?
Modelowanie ust wykonuje się wypełniaczami z kwasu hialuronowego (substancja naturalnie występująca w skórze, odpowiedzialna za odpowiednie nawilżenie). W Blumedica stosowane są preparaty renomowanych firm, zapewniające jakość i bezpieczeństwo, posiadające międzynarodowe certyfikaty ISO.
Jak długo utrzymuje się efekt korekcji?
Okres, przez który możemy obserwować efekty jest różny i zależy od stanu wyjściowego, jakości skóry, metabolizmu, prowadzonego stylu życia. Najczęściej pacjentki powtarzają zabieg po upływie jednego, dwóch lat.
Więcej na: MEDYCYNA ESTETYCZNA