Problem nietrzymania moczu można wyleczyć laserem!

Obawiasz się kaszleć, kichać albo skakać energicznie na skakance, bo każda z tych sytuacji może zakończyć się wstydliwym popuszczeniem moczu? Problem nietrzymania moczu można skutecznie leczyć laserem! Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania odnośnie problemu nietrzymania moczu.

1. Czy nietrzymanie moczu to problem?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwe schorzenie, które dotyka wiele kobiet – w tym kilka milionów Polek. Jego powodem jest nadmierne rozciągnięcie pochwy w wyniku ciąży i porodu, a także wiek – ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu u kobiet znacząco wzrasta po okresie menopauzy. Mięśnie podtrzymujące narządy rodne i moczowe ulegają rozluźnieniu, przez co zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. W efekcie pojawia się problem niekontrolowanego oddawania moczu.

Tymczasem, zastosowanie nowoczesnej diagnostyki na wczesnym etapie tego schorzenia powoduje, że leczenie nietrzymania moczu we wczesnych stadiach choroby jest szybkie i skuteczne. Szczególnie, że Pacjentka może uniknąć chirurgicznego i bolesnego zabiegu. W gabinecie BLUMEDICA proponujemy zabiegi przy pomocy najwyższej klasy lasera frakcyjnego CO2 Beladona.  Procedura laseroterapii jest bezbolesna, bezpieczna i nie wymaga rekonwalescencji.

2. Jak można radzić sobie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?

Najlepszą metodą jest wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Taki efekt pozwala uzyskać laseroterapia przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 Beladona.

3. Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 BELADONA?

Przed zabiegiem laserem Beladona zaleca się konsultację ginekologiczną. Należy również pamiętać o zaktualizowaniu badań cytologicznych szyjki macicy. Zabieg laserem Beladona trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Głowica urządzenia emituje światło laserowe, które podgrzewa tkanki na wybranej przez lekarza głębokości i stymuluje je do regeneracji oraz zwiększenia ilości włókien kolagenowych. Ta metoda jest na tyle wszechstronna, że może być bezpiecznie stosowana w wielu miejscach na naszym ciele. Laser, poprzez stymulowaną regenerację tkanek, obkurcza światło pochwy oraz polepsza jej nawilżenie – zmniejszając dyskomfort podczas stosunku. Dodatkowo, stosowany na wargi sromowe, zwiększa ich napięcie oraz wygładza i rozjaśnia.

4. Jakie są wskazania do laserowej terapii nietrzymania moczu?

Do każdego zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego kwalifikuje lekarz ginekolog. Nasi specjaliści przeprowadzają z pacjentką indywidualny wywiad i na jego podstawie dobierają odpowiedni schemat leczenia. Laseroterapii nietrzymania moczu powinny poddać się przede wszystkim te kobiety, które cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (niezależnie od stopnia nasilenia dolegliwości). Zabieg pomoże również tym pacjentkom, u których problem pojawia się przede wszystkim w trakcie dźwigania, śmiania się, kichania czy wysiłku fizycznego.

5. Czy zabieg laserem Beladona jest bezpieczny?

Laseroterapia jest bezpieczna dla pacjentki, nie wymaga hospitalizacji i wykonuje się ją w warunkach gabinetu ginekologicznego. Zabieg pozwala cieszyć się licznymi korzyściami płynącymi z laserowego leczenia nietrzymania moczu. Dzięki procedurze Pacjentka odzyskuje pewność siebie oraz komfort psychiczny. Następuje przywrócenie właściwej funkcjonalności cewce moczowej, a w rezultacie – ustąpienie przykrych dolegliwości.  Dodatkowy efekt związany jest z laserowym obkurczeniem pochwy – następuje odbudowa błony śluzowej pochwy, przywrócenie jej dawnej elastyczności, lepsze nawilżenie pochwy oraz poprawa jakości życia seksualnego.

Poznaj naszą ofertę: GINEKOLOGIA ESTETYCZNA
 

nietrzymanie moczu zabieg laserem

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487