rejestracja@blumedica.pl

Stomatolog dziecięcy

Stomatolog dziecięcy

Stomatolog dziecięcy, dentysta dla dzieci Suchy Las

 
Gabinet dentystyczny Blumedica Suchy Las zaprasza rodziców oraz ich pociechy do skorzystania z usług stomatologicznych dedykowanych dzieciom. Doświadczony stomatolog dziecięcy – dzięki odpowiedniemu podejściu – potrafi oswoić dziecko ze sprzętem i procedurami medycznymi oraz sprawić, że będzie ono powracać do dentysty z uśmiechem na twarzy.

Nasi specjaliści posiadają odpowiednie kompetencje i narzędzia, dzięki którym wizyta w gabinecie stomatologa dziecięcego będzie wiązać się z minimalnym stresem dla małego pacjenta.

Nasza klinika stomatologiczna specjalizuje się m.in. w laserowym podcinaniu wędzidełka języka u dzieci.

Zapraszamy do kontaktu i REZERWACJI WIZYTY
 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA – KILKA PORAD DLA RODZICÓW

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty – jak się przygotować?

Z naszych obserwacji wynika, że większość rodziców decyduje się na wizytę w gabinecie dentysty dopiero, gdy u dziecka pojawia się ból lub gdy zęby w wyniku zniszczenia zmieniają kolor, a estetyka uśmiechu dziecka przestaje być zadowalająca. To zdecydowanie zbyt późno!

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinna odbyć się pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia, a dokładnie gdy u niemowlaka pojawi się pierwszy ząb. Warto dodać, że równie ważne jest, aby przyszła mama zadbała o swoje zęby – zanim maluch pojawi się na świecie.

Pierwszy ząbek  – wizyta u stomatologa dziecięcego

Od momentu pojawienia się pierwszego ząbka w buzi Waszego dziecka, zmiany wymaga codzienna higiena jamy ustnej pociechy, a stomatolog dziecięcy powinien stać się Waszym sprzymierzeńcem i doradcą. Dotychczasowa higiena jamy ustnej dziecka polegała na przemywaniu dziąseł gazikiem owiniętym na palec i zwilżonym wodą lub naparem z rumianku. Teraz nastał czas, aby wkroczyć w świat szczoteczek i past do zębów dla dzieci.

Doświadczony dentysta dla dzieci podpowie jak właściwie dobrać najlepsze środki do higieny jamy ustnej. Dowiecie się jak często oraz jaką techniką myć zęby. Na pierwszej wizycie u stomatologa porozmawiacie także o diecie dziecka oraz jej wpływie na zdrowie zębów. Otrzymacie informacje kiedy spodziewać się kolejnych mleczaków, i w jakiej kolejności będą się one pojawiać w jamie ustnej.

Smoczki, karmienie dziecka butelką czy nawyk ssania palca mogą mieć wpływ na powstanie wad zgryzu – to kolejny temat, który powinien zostać poruszony w gabinecie stomatologa dziecięcego podczas pierwszej wizyty.

Stomatolog dziecięcy Suchy Les – wizyta adaptacyjna

Korzyścią płynącą z wczesnych odwiedzin dentysty jest oswojenie się dziecka z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli będziecie wraz z dzieckiem odwiedzać dentystę regularnie już od najmłodszych lat, to zęby Waszej pociechy będą cały czas pod kontrolą i z dużym prawdopodobieństwem unikniecie leczenia.

Przy pierwszej wizycie dziecka u stomatologa (tzw. wizyta adaptacyjna) nie ma konieczności zaglądania do buzi. Ważne jest, aby gabinet oraz lekarz przestali być obcy dla małego pacjenta, a na to potrzeba czasu. Przy kolejnych i regularnych wizytach, które nie będą związane z nieprzyjemnym procesem leczenia, maluch zacznie kojarzyć gabinet jako przyjazne miejsce. Nagrody i sympatyczne niespodzianki na koniec wizyty na pewno podbudują to pozytywne skojarzenie.

Zapraszamy na wizyty adaptacyjne oraz przeglądy stomatologiczne u dzieci do gabinetu dentystycznego Blumedica Suchy Las!
 
Przejdź do: KONTAKT I REZERWACJA
 

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487