Botox jest białkiem wytwarzanym drogą biotechnologii. Jest substancją stosowaną w medycynie od lat 80-tych XX wieku.
ZASTOSOWANIE BOTOXU W MEDYCYNIE
Botox znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, lecz takze w neurologii i okulistyce. Dzięki właściwościom zmniejszającym napięcie mięśniowe, botox z powodzeniem stosowany jest w leczeniu przykurczy mięśniowych (u dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce lub u dorosłych po przebytym udarze). W okulistyce służy w leczeniu zeza. Jest także doskonałą alternatywą dla pacjentów cierpiących na przewlekłe migreny lub borykających się z dokuczliwą nadpotliwością.
JAK DZIAŁA BOTOX W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ?
Botox działa w miejscu podania, a więc jedynie w mięśniach, do których został wstrzyknięty. Jego działanie jest czasowe i odwracalne. Powoduje blokowanie połączeń między zakończeniami nerwowymi a unerwianym przez nie mięśniami. Mięśnie te ulegają rozluźnieniu, mają one mniejszą zdolność kurczenia się, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Skóra zyskuje naturalny, młodszy i wypoczęty wygląd.
CZY BOTOX UZALEŻNIA?
Nie ma żadnego przymusu regularnego ostrzykiwania wybranych obszarów twarzy. Skóra po zastosowaniu Botoxu, ale niepowtórzeniu zabiegu, i tak wygląda młodziej ponieważ przez kilka miesięcy nie była podawana intensywnemu kurczeniu, dlatego też jej kondycja jest lepsza.
ZASTOSOWANIE BOTOXU W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ
1. Redukcja zmarszczek:
- zmarszczki na czole (zarówno poprzeczne, jak i pionowe tzw. „lwie zmarszczki”)
- zmarszczki „kurze łapki” w okolicach oczu
- zmarszczki dolnej powieki oka
- zmarszczki nad górną wargą tzw. „zmarszczki palacza”
- korekta opadających kącików ust, uśmiechu dziąsłowego;
- keczenie bruksizmu;
- keczenie nadpotliwości pach;
JAK PRZEPROWADZANY JEST ZABIEG?
Zabieg wstrzyknięcia botoxu polega na wprowadzeniu preparatu do mięśni, które chcemy rozluźnić. Poprzedzony jest dokładną analizą i wywiadem medycznym przeprowadzonym przez lekarza, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort związany z wkłuciem igły. Zabieg trwa przeważnie kilkanaście minut. Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności.
WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ SZCZEGÓŁOWA OFERTA NA: MEDYCYNA ESTETYCZNA