rejestracja@blumedica.pl

Fakty i mity o toksynie botulinowej (Botox)

Botox jest białkiem wytwarzanym drogą biotechnologii. Jest substancją stosowaną w medycynie od lat 80-tych XX wieku.

ZASTOSOWANIE BOTOXU W MEDYCYNIE

Botox znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, lecz takze w neurologii i okulistyce. Dzięki właściwościom zmniejszającym napięcie mięśniowe, botox z powodzeniem stosowany jest w leczeniu przykurczy mięśniowych (u dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce lub u dorosłych po przebytym udarze). W okulistyce służy w leczeniu zeza. Jest także doskonałą alternatywą dla pacjentów cierpiących na przewlekłe migreny lub borykających się z dokuczliwą nadpotliwością.

JAK DZIAŁA BOTOX W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ?

Botox działa w miejscu podania, a więc jedynie w mięśniach, do których został wstrzyknięty. Jego działanie jest czasowe i odwracalne. Powoduje blokowanie połączeń między zakończeniami nerwowymi a unerwianym przez nie mięśniami. Mięśnie te ulegają rozluźnieniu, mają one mniejszą zdolność kurczenia się, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Skóra zyskuje naturalny, młodszy i wypoczęty wygląd.

CZY BOTOX UZALEŻNIA?

Nie ma żadnego przymusu regularnego ostrzykiwania wybranych obszarów twarzy. Skóra po zastosowaniu Botoxu, ale niepowtórzeniu zabiegu, i tak wygląda młodziej ponieważ przez kilka miesięcy nie była podawana intensywnemu kurczeniu, dlatego też jej kondycja jest lepsza.

ZASTOSOWANIE BOTOXU W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

1. Redukcja zmarszczek:

  • zmarszczki na czole (zarówno poprzeczne, jak i pionowe tzw. „lwie zmarszczki”)
  • zmarszczki „kurze łapki” w okolicach oczu
  • zmarszczki dolnej powieki oka
  • zmarszczki nad górną wargą tzw. „zmarszczki palacza”
  • korekta opadających kącików ust, uśmiechu dziąsłowego;
  • keczenie bruksizmu;
  • keczenie nadpotliwości pach;

JAK PRZEPROWADZANY JEST ZABIEG?

Zabieg wstrzyknięcia botoxu polega na wprowadzeniu preparatu do mięśni, które chcemy rozluźnić. Poprzedzony jest dokładną analizą i wywiadem medycznym przeprowadzonym przez lekarza, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort związany z wkłuciem igły. Zabieg trwa przeważnie kilkanaście minut. Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności.
 

Na zdjęciu widoczny jest stan przed korektą zmarszczek wokół oczu tzw. „kurzych łapek” oraz efekt uzyskany po zastosowaniu toksyny botulinowej (Botox). Zabieg wykonany przez dyplomowanego lekarza medycyny estetycznej dr Agatę Bąkowską w gabinecie Blumedica.

 

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ SZCZEGÓŁOWA OFERTA NA: MEDYCYNA ESTETYCZNA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487