USG Doppler Poznań / Suchy Las

USG Doppler żył i tętnic, badanie dopplerowskie Poznań / Suchy Las

 
USG Doppler to rodzaj badania ultrasonograficznego, które jest podstawową procedurą stosowaną w diagnostyce schorzeń układu krążenia. Badanie dopplerowskie pozwala na ocenę przepływu krwi w tętnicach i żyłach, wykorzystując zmiany częstotliwości fal ultradźwiękowych odbitych od poruszających się krwinek.

Głównym celem USG Dopplera jest wykrycie zmian miażdżycowych w tętnicach szyjnych i kręgowych, wykrycie zwężeń upośledzających przepływ w tętnicach kończyn dolnych, kontrola naczyń żylnych pod kątem zakrzepicy, a także diagnostyka wydolności układu zastawkowego.

W gabinecie lekarskim Blumedica Suchy Las / Poznań zlokalizowanym przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska) dysponujemy aparatem ultrasonograficznym nowej generacji, który dzięki tzw. dostawce dopplerowskiej umożliwia precyzyjne i dokładne wykonanie badania typu USG Doppler.

Współpracujemy z doświadczonym radiologiem – lek. Agnieszką Fischer, która specjalizuje się w badaniach dopplerowskich. Zapraszamy do kontaktu i rejestracji!
 

USG Dopplera żył i tętnic – zastosowanie badania

 
USG Doppler to całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Stosuje się je jako badanie profilaktyczne, a także u pacjentów z zaburzeniami krążenia – chromaniem przestankowym, żylakami, objawami neurologicznymi, które mogą oznaczać niedokrwienie lub przy podejrzeniu przetok naczyniowych.

Radiolog wykonujący USG Dopplera widzi, gdzie krew płynie wolniej, a gdzie szybciej oraz gdzie może się cofać, bo np. nie domykają się zastawki żylne. Diagnostyka umożliwia zmierzenie przepływu krwi przez naczynia oraz informuje o przekroju i wydolności tętnic i żył. Ultrasonografia dopplerowska trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a pacjent od razu otrzymuje wynik.
 

Blumedica Suchy Las / Poznań – USG Doppler

 
Lek. Agnieszka Fischer, usg doppler poznańLek. Agnieszka Fischer – absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracownik Zakładu Radiologii Klinicznej Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego.

Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej – głównie w zakresie USG jamy brzusznej, USG tarczycy i USG Doppler (badanie dopplerowskie). Swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu radiologii regularnie poszerza dzięki uczestnictwu w wielu kursach i warsztatach.

USG Doppler tętnic i żył kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych – 120 zł za badanie jednego układu.

KONTAKT I REJESTRACJA

USG Doppler Poznań / Suchy Las
4.8 (96.67%) 6 votes

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487