Wkładki IUB – bezpieczna i niehormonalna kontrola płodności

Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie naszych pacjentek rozszerzyliśmy ofertę o IUB (ang. Intra Uterine Ball) – wkładki domaciczne wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki – system zapamiętywania kształtu przez okres do 5 lat. Wkładki IUB to bezpieczna i niehormonalna kontrola płodności.

Innowacyjny system IUB tworzą koraliki miedziane o całkowitej powierzchni kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym 300 mm², nawleczone na nitkę z poliamidowego włókna monofilamentowego. Nitka przewiązana jest przez wylot jednej z kulek, z którego wychodzą dwie jej końcówki. Wkładka po umieszczeniu w macicy przyjmuje trójwymiarowy, kulisty kształt.
 

ANTYKONCEPCJA IUB – ZALETY WKŁADKI WEWNĄTRZMACICZNEJ W KSZTAŁCIE KULI

 

  • łatwość umieszczenia wkładki w macicy,
  • minimalne ryzyko perforacji ścianki macicy,
  • mniejsza liczba podrażnień nabłonka macicy dzięki małemu rozmiarowi, elastyczności i braku
    ostrych krawędzi.

 
Materiałem nośnika jest Nitinol – stop metali posiadający zdolność zapamiętywania kształtów, który jest w stanie powrócić po zdeformowaniu do swojego poprzedniego, pierwotnego kształtu. Ta wyjątkowa cecha wykorzystywana jest w medycynie już od dłuższego czasu – między innymi w implantach i stentach.

Zapraszamy na konsultacje oraz badanie ginekologiczne do gabinetu BLUMEDICA. Nasi lekarze dobiorą odpowiedni rodzaj antykoncepcji dla każdej z Pań.

Zobacz ofertę: GINEKOLOGIA SUCHY LAS – BLUMEDICA
 

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487