Wkładka domaciczna IUB – bezpieczna i niehormonalna kontrola płodności

Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjentek rozszerzyliśmy ofertę gabinetu ginekologicznego Blumedica Suchy Las / Poznań o bezpieczną i niehormonalną kontrolę płodności jaką stanowi wkładka domaciczna IUB (ang. Intra Uterine Ball). Wykorzystuje ona najnowsze osiągnięcia medycyny i techniki – system zapamiętywania kształtu przez okres do 5 lat. Antykoncepcja z wykorzystaniem wkładki domacicznej IUB to nowoczesna kontrola płodności, która zyskuje coraz większą popularność wśród Pań.

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu ginekologicznego Blumedica Suchy Las / Poznań, który znajduje się przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska). Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz dobiorą optymalną formę antykoncepcji.

REJESTRACJA
 

Wkładka domaciczna IUB – ginekolog Poznań

 
Innowacyjny system IUB tworzą koraliki miedziane o całkowitej powierzchni kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym 300 mm², nawleczone na nitkę z poliamidowego włókna monofilamentowego. Nitka przewiązana jest przez wylot jednej z kulek, z którego wychodzą dwie jej końcówki. Wkładka po umieszczeniu w macicy przyjmuje trójwymiarowy, kulisty kształt.

Główne zalety antykoncepcji z wykorzystaniem wkładki domacicznej IUB to:

  • łatwość umieszczenia wkładki w macicy
  • minimalne ryzyko perforacji ścianki macicy
  • mniejsza liczba podrażnień nabłonka macicy dzięki małemu rozmiarowi, elastyczności
  • brak ostrych krawędzi

Materiałem nośnika jest Nitinol – stop metali posiadający zdolność zapamiętywania kształtów, który jest w stanie powrócić po zdeformowaniu do swojego poprzedniego, pierwotnego kształtu. Ta wyjątkowa cecha wykorzystywana jest w medycynie już od dłuższego czasu – między innymi w implantach i stentach. Od niedawna znalazła zastosowanie również w ginekologii.

Antykoncepcja za pomocą wkładki domacicznej IUB to nowoczesna i bezpieczna kontrola płodności, która zyskuje rosnącą popularność w naszym kraju.
 


 

Wkładka wewnątrzmaciczna IUB – Blumedica Suchy Las

 
Zapraszamy na konsultacje oraz badanie ginekologiczne do gabinetu Blumedica Suchy Las / Poznań. Nasz doświadczony specjalista pomoże dobrać optymalny rodzaj antykoncepcji dla każdej z Pań oraz przybliży zalety i skuteczność wkładki domacicznej IUB.

W wyborze skutecznej i bezpiecznej metody kontroli płodności warto zdać się na pomoc doświadczonego ginekologa.

KONTAKT I REJESTRACJA

PEŁNA OFERTA Z ZAKRESU GINEKOLOGII
 

wkładka domaciczna IUB Poznań

Wkładka domaciczna IUB – bezpieczna i niehormonalna kontrola płodności
4.8 (95%) 4 vote[s]

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487