Wkładki IUB – bezpieczna i niehormonalna kontrola płodności

Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie naszych pacjentek rozszerzyliśmy ofertę o IUB (ang. Intra Uterine Ball) – wkładki domaciczne wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki – system zapamiętywania kształtu przez okres do 5 lat. Antykoncepcja z wykorzystaniem wkładki IUB to bezpieczna i niehormonalna kontrola płodności.

Innowacyjny system IUB tworzą koraliki miedziane o całkowitej powierzchni kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym 300 mm², nawleczone na nitkę z poliamidowego włókna monofilamentowego. Nitka przewiązana jest przez wylot jednej z kulek, z którego wychodzą dwie jej końcówki. Wkładka po umieszczeniu w macicy przyjmuje trójwymiarowy, kulisty kształt.
 

ANTYKONCEPCJA IUB – WKŁADKA WEWNĄTRZMACICZNA

 

  • łatwość umieszczenia wkładki w macicy;
  • minimalne ryzyko perforacji ścianki macicy;
  • mniejsza liczba podrażnień nabłonka macicy dzięki małemu rozmiarowi, elastyczności i braku
    ostrych krawędzi.

 
Materiałem nośnika jest Nitinol – stop metali posiadający zdolność zapamiętywania kształtów, który jest w stanie powrócić po zdeformowaniu do swojego poprzedniego, pierwotnego kształtu. Ta wyjątkowa cecha wykorzystywana jest w medycynie już od dłuższego czasu – między innymi w implantach i stentach.

WKŁADKA DOMACICZNA – GINEKOLOG SUCHY LAS

Zapraszamy na konsultacje oraz badanie ginekologiczne do gabinetu BLUMEDICA SUCHY LAS. Nasz doświadczony specjalista pomoże dobrać optymalny rodzaj antykoncepcji dla każdej z Pań oraz przybliży zalety i skuteczność wkładki domacicznej. W wyborze skutecznej i bezpiecznej metody kontroli płodności warto zdać się na pomoc ginekologa.

KONTAKT I REJESTRACJA
 
PEŁNA OFERTA Z ZAKRESU GINEKOLOGII
 

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487