rejestracja@blumedica.pl

Dietetyk Suchy Las

Dietetyk Suchy Las

Dietetyk, gabinet dietetyczny Suchy Las – Blumedica

 
Dietetyk Paulina Zawieja zaprasza do skorzystania z konsultacji dietetycznych oraz poradnictwa żywieniowego w gabinecie Blumedica Suchy Las.

Zakres usług dietetycznych:

 • poradnictwo żywieniowe
 • analiza składu ciała
 • indywidualne plany żywieniowe
 • żywienie dzieci
 • żywienie w sporcie

Indywidualne plany dietetyczne dla:

 • osób z różnymi jednostkami chorobowymi (cukrzyca, niedoczynność tarczycy, itp.)
 • osób z chorobami autoimmunologicznymi (Hashimoto, RZS itp.)
 • osób z zaburzeniami hormonalnymi
 • osób z insulinoopornością
 • osób z alergią i nietolerancją pokarmową
 • osób otyłych
 • młodzieży
 • sportowców
 • kobiet w ciąży i matek karmiących
 • osób z nadwagą

Cennik:

konsultacja dietetyczna + tanita   150 zł
konsultacja dietetyczna + tanita + jadłospis 7-dniowy   250 zł

 

Nasi specjaliści:

 

dietetyk Suchy Las, Paulina Zawieja

Paulina Zawieja
dietetyk

Propaguje zdrowy styl życia. Swoją wiedzę w zakresie dietetyki ugruntowała na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jest miłośniczką sportu oraz zdrowego żywienia.

Regularnie dokształca się uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach: Holistyczne podejście do człowieka – wyzwania współczesnej dietetyki; Kształtowanie kobiecej sylwetki I i II moduł; Żywienie i Suplementacja w Sportach Wytrzymałościowych; ZdrowyUczeń.org.

Posiada Certyfikat SOIT – School Of Insulinresistance Therapy i tytuł „Specjalista przyjazny insulinoopornym”

Wizyty prywatne:
Czwartek  14:00 – 20:00 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
 
REJESTRACJA NA WIZYTĘ

 
 

DIETETYK PAULINA ZAWIEJA – BLUMEDICA SUCHY LAS

 
Kilka porad – jak zacząć.

Słowo „dieta” jest bardzo popularne i powszechnie używane w ostatnim czasie. Niestety to określenie często źle się nam kojarzy. Wyobrażamy sobie katorżniczą walkę z samym sobą i głodem, który nie daje nam spokoju. Niesmaczne potrawy, suchy ryż, trochę warzyw, jałowy smak mięsa i przestrzeganie pory jedzenia. Czy taki sposób na życie na dłuższą metę może być skuteczny? Czy poprawia komfort naszej bytności? Czy powinniśmy „być na diecie”? Czy warto jest wywrócić swoje życie do góry nogami i zmienić nie tylko swój sposób żywienia, ale i życia?

Łatwo się mówi, a dużo trudniej robi. Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Oto kilka moich porad co zrobić, aby nie być całe życie na diecie. Oto jak postępować i od czego zacząć, aby sposób żywienia stał się integralną częścią stylu naszego życia.

TRAKTUJ DIETĘ JAK SPOSÓB ŻYWIENIA

Dieta to nic innego jak sposób żywienia każdego z nas. Nie traktuj jej, jak coś chwilowego, „coś, na czym akurat jesteś”. Spróbuj przeanalizować swój jadłospis. Zastanów się, jakie błędy żywieniowe popełniasz. Sukcesywne eliminowanie złych przyzwyczajeń żywieniowych , będzie pierwszym krokiem do innego lepszego i zdrowszego stylu życia.

BĄDŹ CIERPLIWY

Wypracuj w sobie cierpliwość w dążeniu do zmiany, do poprawienia stanu zdrowia i zrzucenia zbędnych kilogramów. Musisz sobie uświadomić, że wiele lat pracowałeś/aś na nadmierną ilość kilogramów, a powrót do prawidłowej masy ciała i dobrego zdrowia nie przyjdzie z dnia na dzień. Nie narzekaj, tylko działaj cierpliwie, a efekty diety na pewno będą widoczne.

WPROWADŹ ZASADĘ MAŁYCH KROKÓW

Po przeanalizowaniu swojego stylu żywienia, stopniowo wprowadzaj drobne zmiany. Drastyczna i nagła zmiana może spowodować niechęć i szybką rezygnację. Stwórz swój plan działania żywieniowego i trzymaj się go.

ODRÓŻNIJ GŁÓD OD OCHOTY ZJEDZENIA CZEGOŚ

Głód jest uczuciem fizycznym. Organizm daje nam sygnał, w postaci burczenia w brzuchu, dekoncentracji (spadku cukru), aby dostarczyć mu składniki odżywcze i energię. „Ochota na coś” to tzw. głód emocjonalny, który ma wiele przyczyn i jest odczuwalny w różnych sytuacjach, np. gdy nudzimy się, czy jesteśmy przygnębieni. Naucz się odróżniać te dwie sytuacje. Jedz tylko wtedy, gdy czujesz głód fizyczny. Pamiętaj, że każdy nadmiar kalorii odkłada się w tzw. tłuszczyk.

NICH TWOIM CELEM BĘDZIE DOBRE ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE

Nie skupiaj się tylko na zrzucaniu kilogramów. Niech poprawa stanu zdrowia będzie dla ciebie priorytetem, a zrzucenie zbędnych kilogramów na pewno będzie miłym skutkiem ubocznym.

Zdrowe odżywianie jest ogromnie ważne. Uświadom sobie, że to co jesz, ma wpływ na twój organizm. Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością wpłyniesz pozytywnie na swój stan zdrowia, poprawisz samopoczucie, a przy okazji zrzucisz zbędny balast. Pamiętaj, że dieta to Twój sposób żywienia, który towarzyszy Ci przez całe życie, a nie czasowa katorga.

Serdecznie zapraszam do kontaktu oraz skorzystania z konsultacji dietetycznych i poradnictwa żywieniowego w gabinecie dietetycznym Blumedica Suchy Las.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487