rejestracja@blumedica.pl

Kolposkopia Poznań

Kolposkopia Poznań

Kolposkopia to badanie diagnostyczne polegające na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu za pomocą urządzenia optycznego. Do wykonywania kolposkopii wykorzystuje się tzw. kolposkop.

Centrum ginekologii Blumedica przy ul. Obornickiej 85 Poznań / Suchy Las (budynek Galerii Sucholeskiej) oferuje kolposkopową ocenę szyjki macicy za pomocą najwyższej klasy kolposkopu wykorzystującego funkcję Visual Check oraz sztuczną inteligencję.

Współpracuje z nami zespół doświadczonych specjalistów, którzy wykonają dla Państwa kolposkopię (tzw. wziernikowanie sromu, pochwy i szyjki macicy).

  • Dr Natalia Iżycka – specjalista położnictwa i ginekologii, od 2014 roku związana z Kliniką Onkologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Polnej w Poznaniu
  • Dr Anna Lewek – specjalista położnictwa i ginekologii, od 2017 roku związana zawodowo z Kliniką Ginekologii Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Interesuje Ciebie kolposkopia Poznań prywatnie? Koszt badania kolposkopowego w naszym gabinecie wynosi 480 zł.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 607 382 487 lub poprzez REJESTRACJA.
 

Kolposkopia Poznań – prywatnie

 
Kolposkopia to nieinwazyjne badanie, które polega na obejrzeniu szyjki macicy w dużym powiększeniu z użyciem specjalnych filtrów i odczynników. Narzędzie pozwala uwidocznić potencjalne zmiany szyjki macicy (w tym dysplazję). Kolposkopia wykrywa wczesne stany przedrakowe szyjki macicy. Dzięki wczesnej diagnostyce są one w pełni wyleczalne i nie powodują progresji do raka szyjki macicy. Badanie kolposkopem uwidacznia także polipy szyjkowe, nadżerki szyjki macicy oraz kłykciny w obrębie szyjki macicy czy śluzówki pochwy – tłumaczy dr Natalia Iżycka, specjalista położnictwa i ginekologii, wykonująca kolposkopię w gabinecie Blumedica Poznań / Suchy Las.

Najważniejsze wskazania do wykonania kolposkopii w gabinecie ginekologa to nieprawidłowy wynik cytologii oraz przetrwała infekcja wirusem HPV (wirus brodawczka ludzkiego).

Warto pamiętać, że kolposkopia pozwala nie tylko na diagnostykę, ale również na nieinwazyjne pobranie biopsji z podejrzanej zmiany oraz na jej wstępną ocenę (zmiana niskiego lub wysokiego ryzyka).

Poza doświadczeniem i subiektywną oceną lekarza wykonującego badanie, dostępna w gabinecie Blumedica kolposkopia wspomagana EVA system, dodatkowo analizuje obraz szyjki macicy za pomocą sztucznej inteligencji. Pozwala to na wyeliminowanie potencjalnego błędu i pozytywnie wpływa na obiektywizację oceny szyjki macicy – wyjaśnia ginekolog dr Natalia Iżycka.
 

Kolposkopia w Blumedica Poznań – system EVA i VisualCheck

 
W gabinecie ginekologicznym Blumedica Poznań / Suchy Las dysponujemy nowoczesnym kolposkopem wykorzystującym innowacyjny system EVA, który pomaga lekarzom oglądać, rejestrować i opisywać zdjęcia oraz wideo z badań szyjki macicy w celu oceny wizualnej ich stanu.

Nasi lekarze wykorzystują narzędzie VisualCheck, które działa poprzez wspomniany portal internetowy EVA System, w oparciu o obrazy zarejestrowane przez kolposkop EVA. Po wykonaniu standardowego badania szyjki macicy za pomocą kolposkopu, specjalista przegląda obrazy na portalu i przeprowadza ocenę przy użyciu VisualCheck. W ciągu kilku sekund wynik zostaje wyświetlony i zapisany na portalu EVA.

Kolposkopia z VisualCheck to narzędzie oparte na inteligencji rozszerzonej, które pomaga podejmować ginekologom trafne decyzje kliniczne, dodatkowo oceniając zmiany w obrębie szyjki macicy. Zbadaj o szyjkę macicy i bądź spokojna!

Zapraszamy do KONTAKTU

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487