rejestracja@blumedica.pl

USG położnicze i prenatalne 3D / 4D

USG położnicze w Poznaniu – Blumedica

Badanie USG wykorzystywane jest współcześnie jako rutynowa procedura diagnostyczna określająca rozwój płodu, oceniająca jego dobrostan oraz wykrywająca wady rozwojowe ciąży. Jedną z najnowocześniejszych metod obrazowana płodu w okresie ciąży jest ultrasonografia diagnostyczna w technologii 3D i 4D – zwana potocznie USG ciąży 3D / 4D.

W centrum ginekologii Blumedica zlokalizowanym przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska) oferujemy profesjonalne USG położnicze oraz badanie USG prenatalne 3D / 4D, które wykona dla Państwa doświadczony ginekolog – specjalista w diagnostyce położniczej płodu.

Na życzenie nagrywamy dla Państwa obraz z badania USG 3D/4D na płytę CD.

Badanie USG ciąży 3D /4D wykorzystuje najnowszą technologię obrazowania trójwymiarowego i pozwala na obrazowanie w czasie rzeczywistym. UUSG położnicze w czasie rzeczywistym ma tę zaletę, że umożliwia potwierdzenie czynności serca płodu oraz ruchów dziecka.

Zapraszamy do REJESTRACJI.
Rejestracja na badanie: 607 382 487

Usg prenatalne 3D / 4D Poznań

Blumedica Poznań / Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 to placówka specjalizująca się w ginekologii i prowadzeniu ciąży. Współpracują z nami doświadczeni eksperci z zakresu wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii.

  • dr n. med. Sandra Radzicka-Mularczykspecjalista położnictwa i ginekologii – posiada certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii. Od 2014 roku jest związana z Kliniką Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego Poznań. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z perinatologii.

USG płodu 3D / 4D – cena

  • USG położnicze 3D/4D (bez badania prenatalnego) – 350,00 zł
  • USG położnicze 3D/4D (z badaniem prenatalnym) – 450,00 zł
  • USG położnicze w I trymestrze ciąży 11-13+6 tc – 450,00 zł
  • USG położnicze w II trymestrze ciąży 18-22 tc (ocena anatomii płodu) – 350,00 zł
  • USG położnicze w III trymestrze + USG doppler (kontynuacja leczenia) – 350,00 zł

usg ciąży 3D 4D Poznań

USG ciąży 3D / 4D – informacje

Badania ultrasonograficzne, zapoczątkowane jeszcze na początku lat 60 ubiegłego wieku, stały się podstawą oceny płodu i znajdują szerokie zastosowanie diagnostyce ciąży.

Coraz nowsze rozwiązanie technologiczne oraz zastosowanie aparatów przenośnych przyczyniły się do powszechnego stosowania USG – od wczesnej ciąży, aż do porodu.

W ostatnich latach można zaobserwować ogromny rozwój technik ultrasonograficznych i udoskonalenie rozdzielczości przestrzennej oraz kontrastu. Do praktyk weszło badanie USG ciąży 3D (z obrazowaniem trójwymiarowym) oraz USG ciąży 4D pozwalające na obrazowanie w czasie rzeczywistym – z wykorzystaniem głowic objętościowych.

USG w ciąży ( badania położnicze i usg prenatalne) są bezpieczne i nieinwazyjne dla płodu (przy rozważnym stosowaniu) oraz dostarczają wiele istotnych informacji – zarówno dla specjalisty prowadzącego ciążę, jak i Pacjentki.

Warto podkreślić, że Towarzystwa Naukowe zalecają, aby tylko osoby o odpowiednim przeszkoleniu wykonywały badania ultrasonograficzne oraz interpretowały wyniki USG ciąży.

Dlatego w gabinecie ginekologicznym Blumedica Suchy Las/Poznań przy ul. Obornickiej 85 współpracujemy tylko z doświadczonymi specjalistami. W naszej placówce wykonujemy także badania genetyczne i prenatalne dla kobiet w ciąży np. test prenatalny NIFTY.

UUG prenatalne i badanie położnicze – zastosowanie w ciąży

  • Badania USG w pierwszym trymestrze ciąży wykonuje się między innymi w celu: potwierdzenia ciąży, określenia przyczyny krwawienia z dróg rodnych, określenia przyczyn bólów podbrzusza, oszacowania wieku ciąży, potwierdzenia i oceny ciąży wielopłodowej, potwierdzenia czynności serca płodu, stwierdzenia ewentualnych wad płodu oraz anomalii budowy macicy
  • Wskazania do USG ciąży w drugim i trzecim trymestrze uwzględniają przede wszystkim: badania przesiewowe w kierunku wad płodu, anatomię i płodu, ocenę wieku ciąży, ocenę wzrostu płodu, ocenę położenia płodu, podejrzenie ciąży pozamacicznej, obumarcia ciąży lub nieprawidłowości macicy, podejrzenie odklejania się łożyska, nieprawidłowe markery biochemiczne, badania kontrolne w razie podejrzewania wad płodu, bóle brzucha i miednicy oraz określenie przyczyn krwawienia dróg rodnych.

ZOBACZ WIĘCEJ: PROWADZENIE CIĄŻY W BLUMEDICA

PRZEJDŹ DO: REJESTRACJA NA WIZYTĘ

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487