rejestracja@blumedica.pl

Wkładka domaciczna IUB – antykoncepcja Poznań


Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjentek rozszerzyliśmy ofertę gabinetu ginekologicznego Blumedica Suchy Las / Poznań o bezpieczną i niehormonalną kontrolę płodności jaką stanowi wkładka domaciczna IUB (ang. Intra Uterine Ball).

Innowacyjna antykoncepcja hormonalna jaką jest wkładka domaciczna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia medycyny – system zapamiętywania kształtu przez okres do 5 lat. Antykoncepcja z wykorzystaniem wkładki domacicznej IUB to nowoczesna kontrola płodności, która zyskuje coraz większą popularność wśród Pań.

Jeśli interesuje Ciebie antykoncepcja w mieście Poznań – zapraszamy na konsultacje do gabinetu ginekologicznego Blumedica Suchy Las / Poznań, który znajduje się przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska).

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują optymalną dla każdej Pacjentki formę antykoncepcji.

REJESTRACJA
 

Wkładka domaciczna IUB – ginekolog Poznań

 
Innowacyjny system IUB tworzą koraliki miedziane o całkowitej powierzchni kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym 300 mm², nawleczone na nitkę z poliamidowego włókna monofilamentowego. Nitka przewiązana jest przez wylot jednej z kulek, z którego wychodzą dwie jej końcówki. Wkładka po umieszczeniu w macicy przyjmuje trójwymiarowy, kulisty kształt.

Główne zalety antykoncepcji z wykorzystaniem wkładki domacicznej IUB to:

 • łatwość umieszczenia wkładki w macicy
 • minimalne ryzyko perforacji ścianki macicy
 • mniejsza liczba podrażnień nabłonka macicy dzięki małemu rozmiarowi, elastyczności
 • brak ostrych krawędzi

Materiałem nośnika jest Nitinol – stop metali posiadający zdolność zapamiętywania kształtów, który jest w stanie powrócić po zdeformowaniu do swojego poprzedniego, pierwotnego kształtu. Ta wyjątkowa cecha wykorzystywana jest w medycynie już od dłuższego czasu – między innymi w implantach i stentach. Od niedawna znalazła zastosowanie również w ginekologii.

Antykoncepcja za pomocą wkładki domacicznej IUB to nowoczesna i bezpieczna kontrola płodności, która zyskuje rosnącą popularność w naszym kraju.
 

Założenie wkładki antykoncepcyjnej – ile kosztuje

 

 • Antykoncepcyjna wkładka hormonalna (Mirena, Jaydess, Kyleena) – 1200,00 zł
 • Założenie wkładki antykoncepcyjnej klasycznej (miedzianej) – 600,00 zł
 • Wkładka antykoncepcyjna IUB – 900,00 zł
 • Założenie wkładki antykoncepcyjnej zakupionej we własnym zakresie przez Pacjentkę (sama usługa) – 600,00 zł

 


 

Wkładka wewnątrzmaciczna IUB – antykoncepcja

 
Zapraszamy na konsultacje oraz badanie ginekologiczne do gabinetu Blumedica Suchy Las / Poznań. Nasz doświadczony specjalista pomoże dobrać optymalny rodzaj antykoncepcji dla każdej z Pań oraz przybliży zalety i skuteczność wkładki domacicznej IUB.

W wyborze skutecznej i bezpiecznej metody kontroli płodności warto zdać się na pomoc doświadczonego ginekologa.

PEŁNA OFERTA Z ZAKRESU GINEKOLOGII

wkładka domaciczna IUB Poznań

 

Antykoncepcja Poznań – ginekolog Blumedica

 
Nasze zachowania seksualne oraz relacje międzyludzkie stanowią kluczowe elementy dobrego samopoczucia oraz są podstawą norm społecznych i zdrowia. Edukacja seksualna w zakresie stosowania metod antykoncepcyjnych jest kluczowa w procesie dojrzewania oraz świadomego planowania macierzyństwa. Co kryje się zatem pod pojęciem antykoncepcja hormonalna? Jakie metody antykoncepcyjne są najlepsze?

W przypadku pytań dotyczących polecanych metod antykoncepcji zapraszamy do konsultacji z naszym ginekologiem, który dobierze dla każdej z Pań optymalną, bezpieczną i skuteczną metodę zabezpieczenia przez nieplanowaną ciążą.
 

Gabinet ginekologiczny Blumedica – ginekolog Poznań / Suchy Las, ul. Obornicka 85. (Galeria Sucholeska).
Rejestracja: +48 607 382 487  lub mailowo: rejestracja@blumedica.pl
KONTAKT

Antykoncepcja hormonalna – polecane metody

 

 1. Dwuskładnikowa i jednoskładnikowa doustna tabletka antykoncepcyjna – dwuskładnikowa pigułka antykoncepcyjna to jedna z najbardziej popularnych metod antykoncepcji hormonalnej – szczególnie wśród młodzieży. Wszystkie dwuskładnikowe preparaty zawierają składnik estrogenowy i gestagenowy. Mechanizm działania antykoncepcji COC opiera się na zwrotnym hamowaniu wydzielania przysadkowych gonadotropin oraz gonadoliberyny podwzgórza. Głównym składnikiem pigułki jednoskładnikowej jest natomiast progesteron, który działa głównie poprzez zagęszczenie śluzu szyjkowego
 2. Implant podskórny – Implanon i Nexplanon to implanty, które zawierają etonogestrel – progestagen, który przechodzi w aktywny metabolit desogestrel. Implanty anntykoncepcyjne są bardzo skuteczne, a ich zawodność nie przekracza 1%. Mogą pozostać na miejscu i zabezpieczać na 3 lata. Antykoncepcja tego typu jest wszczepiana pod skórę ramienia przez ginekologa.
 3. Wkładka domaciczna – wkładka domaciczna IUD umieszczona w macicy zapewnia długo działającą, ale odwracalną antykoncepcję. Spirale są stosowane na całym świecie, ponieważ są bezpieczną i skuteczną metodą antykoncepcji o niskiej awaryjności. Nowością na tym polu jest wkładka domaciczna IUB (którą oferuje nasz gabinet ginekologiczny). Antykoncepcja hormonalna w systemie IUB to koraliki miedziane nawleczone na nitkę z poliamidowego włókna monofilamentowego. Wkładka domaciczna po umieszczeniu w macicy przyjmuje trójwymiarowy, kulisty kształt
 4. Antykoncepcja hormonalna w postaci iniekcji domięśniowej – iniekcja DMPA – octan medroksyprogesteronu zawierają długo działający progestan, który jest podawany domięśniowo jako pojedyncze wstrzyknięcie raz na 12 tygodni. Dla wielu nastolatek antykoncepcja DMPA jest wygodną metodą ze względu na łatwość stosowania oraz poprawę samopoczucia podczas bolesnego miesiączkowania.
 5. Pierścień dopochwowy – antykoncepcja w postaci pierścienia uwalnia kombinację dwóch składników: estrogenu i progestagenu. Pierścień jest umieszczony w pochwie i pozostaje na miejscu przez okres 3 tygodni, po czym na 7 dni zostaje usunięty w celu wywołania krwawienia. Pierścień dopochwowy ma porównywalną skutecznosć jak inne metody hormonalnej antykoncepcji.
 6. Plaster antykoncepcyjny – kombinacja hormonów stosowanych transderminalnie. Plastry antykoncepcyjne przykleja się na brzuchu, górnej części tułowia, zewnętrznej części ramienia lub na pośladkach w dawce 1 plaster na tydzień. Działania niepożądane oraz skuteczność tej formy antykoncepcji jest podobna jak w przypadku pigułek antykoncepcyjnych.

 

antykoncepcja poznań

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487