rejestracja@blumedica.pl

Ortopeda dziecięcy Poznań

Ortopeda dziecięcy Poznań

Ortopeda dziecięcy Poznań / Suchy Las

W gabinecie lekarskim Blumedica Poznań / Suchy las przy ul. Obornickiej 85 współpracujemy z doświadczonym ortopedą dziecięcym dr Joanną Kraśny, która specjalizuje się w ultrasonografii stawów biodrowych, wadach rozwojowych oraz diagnostyka chodu u dzieci i młodzieży.

Pani Doktor Joanna Kraśny jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządów ruchu, na co dzień pracuje w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu.

Zakres wykonywanych usług w gabinecie Blumedica:

 • Konsultacje ortopedyczne dzieci i młodzieży
 • Badanie USG stawów biodrowych u niemowlaków
 • Kontrola i badanie bioderek u dziecka
 • Neuroortopedia

CENNIK:

 • Konsultacja ortopedyczna dzieci i młodzież: 150,00 zł
 • Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt: 130,00 zł
 • Fizjoterapia – kolejna wizyta, 45-minut: 130,00 zł

PRZEJDŹ DO: REJESTRACJI LUB ZADZWOŃ: 607 382 487

Ortopeda dziecięcy – Joanna Kraśny

Ortopeda dziecięcy Joanna Kraśny zajmuje się deformacjami i wadami wrodzonymi układu kostno-szkieletowego dziecka w wieku rozwojowym.

 • Wady wrodzone: wrodzone stopy końsko-szpotawe, wrodzone stopy płasko-koślawe
 • Wady rozwojowe: rozwojowa dysplazja stawów biodrowych, zaburzenia osikończyn dolnych – koślawość, szpotawość; nierówność kończyn dolnych; skolioza – trójpłaszczyznowa deformacja kręgosłupa
 • Choroby stawu biodrowego u dziecka w wieku 4-10 lat (diagnostyka różnicowa i leczenie): reaktywne zapalenie stawu biodrowego, choroba Perthesa, młodzieńcze złuszczenie głowy kości udowej

Najczęstsze sygnały alarmowe, które powinny skłonić do konsultacji z ortopedą dziecięcym dotyczą nieprawidłowości w budowie kończyn, asymetrii kończyn dolnych i nieprawidłowego kształtu stóp stwierdzonego przy urodzeniu dziecka. W przypadku chorób stawu biodrowego u dziecka chodzącego, najczęstszym początkowym sygnałem alarmowym jest chodzenie z utykaniem i ograniczenie aktywności ruchowej dziecka. Niepokoić powinny dolegliwości bólowe np. okolicy stawu kolanowego. Diagnostyka w gabinecie ortopedy dziecięcego opiera się przede wszystkim na badaniu klinicznym. To kluczowy element przed rozpoczęciem ewentualnej diagnostyki obrazowej (badanie usg, rtg, mri) – wyjaśnia dr Joanna Kraśny, ortopeda dziecięcy z gabinetu Blumedica.

USG bioderek Poznań – prywatnie

W gabinecie Blumedica Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 mają Państwo możliwość skorzystania z konsultacji z doświadczonym ortopedą dziecięcym oraz wykonania usg stawów biodrowych dziecka (badanie bioderek).

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące badania ultrasonograficznego stawów biodrowych u niemowląt. Sprawdź na czym polega dysplazja stawu biodrowego i gdzie wykonać usg stawów biodrowych u niemowlaka.

Potoczne określenie stosowane często przez rodziców „badanie usg bioderek” dotyczy ultrasonografii stawów biodrowych u dzieci, a więc oceny stawów biodrowych noworodków i niemowląt. USG bioderek to badanie obowiązkowe, które zaleca się wykonać pomiędzy 4 a 6 tygodniem życia dziecka. Pozwala ono wykryć nieprawidłowości w budowie i funkcji stawów biodrowych, w tym dysplazję stawu biodrowego.

Koszt badania USG stawów biodrowych u niemowląt w gabinecie Blumedica wynosi 130,00 zł.

Rozwojowa dysplazja stawu biodrowego

 • pojęcie dysplazja określa nieprawidłowe relacje elementów składowych stawu biodrowego, czyli głowy kości udowej i panewki stawu biodrowego
 • jest to wada stawu biodrowego powstała w trakcie rozwoju w okresie płodowy, okołoporodowym oraz noworodkowym. W zależności od momentu zadziała i ilości czynników szkodliwych może przyjąć różną postać
 • mechanizmy powstania tej wady są bardzo złożone. Wśród najważniejszych należy wymienić czynniki genetyczne, hormonalne oraz mechaniczne
 • główne czynniki ryzyka wystąpienia rozwojowej dysplazji stawu biodrowego to: położenie miednicowe, płeć żeńska, występowanie dysplazji stawu biodrowego
  w rodzinie, wysoka masa urodzeniowa, małowodzie
 • dysplazji stawu biodrowego mogą towarzyszyć inne wady, np. stopy końsko-szpotawe, kręcz szyi
 • częstość występowania jest zmienna w zależności od położenia geograficznego:
  w Polsce wynosi od 4 do 6 % wszystkich urodzonych noworodków, w krajach anglosaskich oraz w Stanach Zjednoczonych od 0,5 do 1 %.

W celu prawidłowego rozpoznania dysplazji stawu biodrowego:

 • niezbędne jest badanie kliniczne noworodka
 • z uwagi na większą częstość występowania rozwojowej dysplazji stawu biodrowego w Polsce zalecane jest wykonanie badania ultrasonograficznego stawów biodrowych w celu wykrycia nieprawidłowości w obrębie stawu biodrowego dziecka oraz wdrożenia wczesnego leczenia rozwojowej dysplazji stawu biodrowego
 • zjawisko fizyczne wykorzystywane w badaniu usg uwidacznia struktury chrzęstne i ich wzajemne relacje w stawie biodrowym małego dziecka
 • badanie usg stawów biodrowych u niemowlaków nie jest bolesne ani szkodliwe dla dziecka
 • pierwsze badanie usg stawów biodrowych (jeśli nie wykryto nieprawidłowości podczas badania bezpośrednio po porodzie) zaleca się wykonać w 4-6 tyg życia. Drugie badanie bioderek – po kolejnych 6 tygodniach życia dziecka.

Zapraszamy do rejestracji wizyty u ortopedy dziecięcego w gabinecie Blumedica (ul. Obornicka 85, Galeria Sucholeska). TELEFON: 607 382 487

Neuroortopeda Poznań

Neuroortopedia zajmuje się schorzeniami układu nerwowego wpływającymi na układ kostno-szkieletowy. Mózgowe porażenie dziecięce czy przepuklina oponowo-rdzeniowa to pierwotnie uszkodzenie układu nerwowego, powodujące zaburzenie bilansu nerwowo-mięśniowego. W konsekwencji, wraz ze wzrastaniem dziecka, może to doprowadzić do trwałych deformacji stawów (neurogenne zwichnięcie stawów biodrowych), deformacji neurogennych stóp, przykurczy stawowych i ograniczenia funkcji chodu.

Oprócz rehabilitacji, pacjent z tymi schorzeniami wymaga regularnych wizyt w poradni ortopedycznej w celu monitorowania stanu funkcjonalnego dziecka.

Dr Joanna Kraśny – ortopeda dziecięcy Poznań

ortopeda dziecięcy poznań, usg bioderek
Specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Pracuje również w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu.

Jest nauczycielem akademickim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu ortopedii dziecięcej oraz diagnostyki ultrasonograficznej (badania stawów biodrowych u niemowląt). Główne zainteresowania w ortopedii dziecięcej to neuroortopedia, wady rozwojowe oraz diagnostyka chodu.

REJESTRACJA

 

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487