rejestracja@blumedica.pl

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie laserem

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie laserem Poznań

 
Obawiasz się kaszleć, kichać lub skakać energicznie na skakance podczas fitnessu, bo każda z tych sytuacji może zakończyć się wstydliwym popuszczeniem moczu? Czy wiesz, że problem wysiłkowego nietrzymania moczu można leczyć za pomocą lasera?

Zabiegiem z zakresu ginekologii estetyczno-terapeutycznej w którym specjalizuje się gabinet Blumedica (Poznań / Suchy Las) jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą lasera. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami oraz wyposażeniu w laser frakcyjny nowej generacji, nasze usługi cieszą się dużą popularnością wśród Pacjentek z miasta Poznań oraz całego województwa wielkopolskiego.

W gabinecie Blumedica Suchy Las / Poznań przy ul. Obornickiej 85 wykonujemy zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 Beladona. Procedura określana jako laserowe leczenie nietrzymania moczu jest mniej bolesna niż tradycyjny zabieg i nie wymaga skomplikowanej rekonwalescencji.

REJESTRACJA I KONTAKT: 607 382 487
 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – Poznań

 
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwe i krępujące schorzenie, które dotyka – zdaniem ekspertów – nawet kilka milionów Polek. Jego powodem jest nadmierne rozciągnięcie pochwy w wyniku ciąży oraz przebytego porodu, a także wiek – ryzyko wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu znacząco wzrasta po okresie menopauzy.

Mięśnie podtrzymujące narządy rodne i moczowe ulegają rozluźnieniu, a w następstwie zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. W efekcie pojawia się problem niekontrolowanego oddawania i nietrzymania moczu podczas wysiłku.

Zastosowanie nowoczesnej diagnostyki na wczesnym etapie schorzenia powoduje, że leczenie nietrzymania moczu może być szybkie i skuteczne. Co istotne, Pacjentka może uniknąć chirurgicznego i bolesnego zabiegu.

Do zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego kwalifikuje lekarz ginekolog. Nasz specjalista przeprowadzi badanie ginekologiczne oraz indywidualny wywiad. Na jego podstawie zaproponuje optymalny schemat leczenia.

wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie Poznań

Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie z wykorzystaniem lasera CO2 Beladona w gabinecie Blumedica Suchy Las – Poznań

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – jak wygląda leczenie laserem

 
Popularną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Taki efekt pozwala uzyskać laseroterapia przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 Beladona.

Przed laseroterapią zaleca się konsultację ginekologiczną. Warto pamiętać o zaktualizowaniu swoich badań cytologicznych szyjki macicy. Leczenie laserem wysiłkowego nietrzymania moczu trwa zazwyczaj kilkanaście minut (jeden zabieg).

Głowica urządzenia emituje światło laserowe, które podgrzewa tkanki na wybranej przez lekarza głębokości i stymuluje je do regeneracji oraz zwiększenia ilości włókien kolagenowych. Laser frakcyjny – poprzez stymulowaną regenerację tkanek – obkurcza światło pochwy oraz polepsza jej nawilżenie, tym samym zmniejszając dyskomfort podczas stosunku.

Laseroterapia to zabieg dedykowany kobietom, które cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu – niezależnie od stopnia nasilenia dolegliwości. Procedura pomoże również pacjentkom, u których problem nietrzymania moczu pojawia się np. w trakcie dźwigania, śmiania się, kichania czy wysiłku fizycznego.

Zabieg laserem jest bezpieczny dla pacjentki, nie wymaga hospitalizacji i wykonuje się go w warunkach gabinetu ginekologicznego. Procedura pozwala cieszyć się korzyściami płynącymi z laserowego leczenia nietrzymania moczu.

Dzięki leczeniu Pacjentka odzyskuje pewność siebie oraz komfort psychiczny. Następuje przywrócenie właściwej funkcjonalności cewce moczowej, a w rezultacie – ustąpienie przykrych dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dodatkowy efekt związany jest z laserowym obkurczeniem pochwy – następuje odbudowa błony śluzowej pochwy, przywrócenie jej dawnej elastyczności, lepsze nawilżenie pochwy oraz poprawa jakości życia seksualnego.
 

Czy wiesz, że z problemem nietrzymania moczu można sobie radzić również zachowawczo? W naszym gabinecie współpracujemy ze specjalistą z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i okołoporodowej. Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomaga pacjentom z dolegliwościami w obszarze miednicy mniejszej wrócić do pełnej sprawności i funkcji. ZOBACZ WIĘCEJ

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu Poznań – cena zabiegu

 
LASEROTERAPIA POCHWY

Leczenie: wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, zespół poporodowej luźnej pochwy, obniżenie narządu rodnego małego stopnia, problemy pomenopauzalne – suchość pochwy, atrofia pochwy, bolesne współżycie.

  • Pierwszy zabieg   1400,00 zł
  • Drugi zabieg   1200,00 zł
  • Trzeci zabieg   900,00 zł
  • Pakiet trzech zabiegów   2900,00 zł

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – specjaliści w Poznaniu

 
dr Ożegowska nietrzymanie moczu poznańGabinet ginekologiczny Blumedica Suchy Las / Poznań współpracuje z dr n. med. Katarzyną Ożegowską – specjalistą Położnictwa i Ginekologii, która na co dzień pracuje w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej.

Doktor Ożegowska to doświadczony i życzliwy specjalista. Do głównych zainteresowań Pani Doktor należy leczenie operacyjne w ginekologii – w szczególności zabiegi endoskopowe, diagnostyka i leczenie niepłodności, zaburzenia endokrynologiczne oraz metaboliczne u kobiet. Pani Doktor specjalizuje się również w laserowym leczeniu nietrzymania moczu u kobiet oraz labioplastyce warg sromowych.

 
 
 
 

Dr Marta Blumska-Janiak ginekologOperatorem wykonującym zabiegi z zakresu ginekologii estetyczno-terapeutycznej w naszym gabinecie jest także dr Marta Blumska-Janiak, specjalistka położnictwa i ginekologii, która pracuje na co dzień w Szpitalu im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie.

Doktor Blumska-Janiak jest wykładowcą Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz współtwórcą FemiClinic.

Termin zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu jest ustalany indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu oraz skorzystania z konsultacji wstępnej.
 
 
 
 
PRZEJDŹ DO KONTAKT

 


BLUMEDICA SUCHY LAS / POZNAŃ
Galeria Sucholeska III piętro
ul. Obornicka 85 62-002 Suchy Las (Poznań)
telefon kom. +48 607 382 487
rejestracja@blumedica.pl

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ ZABIEGÓW Z ZAKRESU GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487