rejestracja@blumedica.pl

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie laserem

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie laserem Poznań

 
Według szacunków ekspertów – w Polsce żyje blisko 2 mln osób zmagających się z nietrzymaniem moczu, z czego 25-45% stanowią kobiety (w zależności od grupy wiekowej). Najczęściej spotykanym rodzajem nietrzymania moczu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Jego przyczynę stanowi przeważne osłabienie lub uszkodzenie mięśni dna miednicy i/lub zwieracza cewki moczowej. Ciąża, poród i menopauza zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nietrzymania moczu u kobiet.

Obawiasz się kaszleć, kichać lub skakać energicznie na skakance podczas fitnessu, bo każda z tych sytuacji może zakończyć się wstydliwym popuszczeniem moczu? Czy wiesz, że problem wysiłkowego nietrzymania moczu można leczyć za pomocą lasera?

W klinice Blumedica Suchy Las / Poznań wykonujemy zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego. Procedura określana jako laserowe leczenie nietrzymania moczu jest mniej bolesna niż tradycyjny zabieg i nie wymaga skomplikowanej rekonwalescencji.

Zabiegiem z zakresu ginekologii estetyczno-terapeutycznej w którym specjalizuje się centrum ginekologii Blumedica (Poznań / Suchy Las) przy ul. Obornickiej 85 jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą lasera. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami oraz wyposażeniu w laser frakcyjny nowej generacji, nasze usługi cieszą się dużą popularnością wśród Pacjentek z miasta Poznań oraz z całego województwa wielkopolskiego.

Współpracują z nami:

 • Katarzyna Ożegowska – specjalista położnictwa i ginekologii
 • Marta Blumska-Janiak – specjalista położnictwa i ginekologii
 • Sandra Radzicka-Mularczyk – specjalista położnictwa, ginekologii, perinatologii
 • Łukasz Ciastoń – specjalista położnictwa i ginekologii

ZADZWOŃ: 607 382 487

PRZEJDŹ DO: REJESTRACJA

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – Poznań

 
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwe i krępujące schorzenie, które dotyka – zdaniem ekspertów – nawet kilka milionów Polek. Jego powodem jest nadmierne rozciągnięcie pochwy w wyniku ciąży oraz przebytego porodu, a także wiek – ryzyko wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu znacząco wzrasta po okresie menopauzy.

1 na 5 kobiet powyżej 40. roku życia doświadcza wysiłkowego nietrzymania moczu.

Mięśnie podtrzymujące narządy rodne i moczowe ulegają rozluźnieniu, a w następstwie zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. W efekcie pojawia się problem niekontrolowanego oddawania i nietrzymania moczu podczas wysiłku.

Zastosowanie nowoczesnej diagnostyki na wczesnym etapie schorzenia powoduje, że leczenie nietrzymania moczu może być szybkie i skuteczne. Co istotne, Pacjentka może uniknąć chirurgicznego i bolesnego zabiegu.

Do zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego kwalifikuje lekarz ginekolog. Specjalista przeprowadzi badanie ginekologiczne oraz indywidualny wywiad. Na jego podstawie zaproponuje optymalny schemat leczenia.

wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie Poznań

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – jak wygląda leczenie laserem

 
Popularną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Taki efekt pozwala uzyskać laseroterapia przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 Beladona.

Przed laseroterapią zaleca się konsultację ginekologiczną. Warto pamiętać o zaktualizowaniu swoich badań cytologicznych szyjki macicy. Leczenie laserem wysiłkowego nietrzymania moczu trwa zazwyczaj kilkanaście minut (jeden zabieg).

Głowica urządzenia emituje światło laserowe, które podgrzewa tkanki na wybranej przez lekarza głębokości i stymuluje je do regeneracji oraz zwiększenia ilości włókien kolagenowych. Laser frakcyjny – poprzez stymulowaną regenerację tkanek – obkurcza światło pochwy oraz polepsza jej nawilżenie, tym samym zmniejszając dyskomfort podczas stosunku.

Laseroterapia to zabieg dedykowany kobietom, które cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu – niezależnie od stopnia nasilenia dolegliwości. Procedura pomoże również pacjentkom, u których problem nietrzymania moczu pojawia się np. w trakcie dźwigania, śmiania się, kichania czy wysiłku fizycznego.

Zabieg laserem jest bezpieczny dla pacjentki, nie wymaga hospitalizacji i wykonuje się go w warunkach gabinetu ginekologicznego. Procedura pozwala cieszyć się korzyściami płynącymi z laserowego leczenia nietrzymania moczu.

Dzięki leczeniu Pacjentka odzyskuje pewność siebie oraz komfort psychiczny. Następuje przywrócenie właściwej funkcjonalności cewce moczowej, a w rezultacie – ustąpienie przykrych dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dodatkowy efekt związany jest z laserowym obkurczeniem pochwy – następuje odbudowa błony śluzowej pochwy, przywrócenie jej dawnej elastyczności, lepsze nawilżenie pochwy oraz poprawa jakości życia seksualnego.

Czy wiesz, że z problemem nietrzymania moczu można sobie radzić również zachowawczo? W naszym gabinecie współpracujemy ze specjalistą z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i okołoporodowej. Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomaga pacjentom z dolegliwościami w obszarze miednicy mniejszej wrócić do pełnej sprawności i funkcji. ZOBACZ WIĘCEJ

Wysiłkowe nietrzymanie moczu Poznań – cena zabiegu

 LASEROTERAPIA POCHWY

Leczenie: wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, zespół poporodowej luźnej pochwy, obniżenie narządu rodnego małego stopnia, problemy pomenopauzalne – suchość pochwy, atrofia pochwy, bolesne współżycie.

 • Pierwszy zabieg – 1500,00 zł
 • Drugi zabieg – 1300,00 zł
 • Trzeci zabieg – 1000,00 zł
 • Pakiet trzech zabiegów – 3000,00 zł

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – specjaliści w Poznaniu

 

 • dr hab. n. med. Katarzyna Ożegowska – doświadczenie zawodowy Pani Doktor dotyczą przede wszystkim leczenia operacyjnego w ginekologii. Doktor Ożegowska w gabinecie Blumedica udziela konsultacji z zakresu ginekologii oraz położnictwa oraz wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej, w tym laserowe leczenie nietrzymania moczu.
 • lek. Marta Blumska – Janiak wykonuje jako jeden z pierwszych specjalistów w Polsce – nowatorski zabieg labioplastyki laserowej warg sromowych mniejszych – przy użyciu lasera CO2. Pani Doktor specjalizuje się w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, plastycznej i rekonstrukcyjnej.
 • dr n. med. Sandra Radzicka – Mularczyk – od wielu lat związana z Kliniką Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego Poznań. Pani doktor wykonuje w Blumedica zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej obejmujące m.in. laseroterapię, labioplastykę czy ostrzykiwanie kwasem i osoczem miejsc intymnych.
 • lek. Łukasz Ciastoń – ukończył specjalizację z położnictwa i ginekologii w Klinice Onkologii Ginekologicznej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. Doktor Ciastoń wykonuje w Blumedica zabiegi z użyciem lasera ginekologicznego CO2 poprawiające jakość i komfort życia kobiet, a także z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

Nietrzymanie moczu to problem, który zdarza się bardzo często. Zwłaszcza po porodach drogami natury, czasem w kolejnej ciąży lub w wieku okołomenopauzalanym. Nie jesteś jedyna i nie musisz być z tym problemem sama.

Pamiętaj! Nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć nowoczesnymi i bezbolesnymi metodami. Im wcześniej zgłosisz się po pomoc, tym szybciej zauważysz efekty terapii.

PRZEJDŹ DO KONTAKT


BLUMEDICA SUCHY LAS / POZNAŃ
Galeria Sucholeska III piętro
ul. Obornicka 85 62-002 Suchy Las (Poznań)
telefon kom. +48 607 382 487
rejestracja@blumedica.pl

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ ZABIEGÓW Z ZAKRESU GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487