rejestracja@blumedica.pl

Wybielanie zębów lampą i nakładkowe

Zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu wybielania zębów? Najbardziej bezpieczniejszą metodą wybielania zębów jest zabieg wykonany specjalistyczną lampą w gabinecie stomatologicznym lub tzw. nakładkowe wybielanie zębów. Wybielanie zębów lampą u stomatologa jest obecnie najpopularniejszą metodą, która pozwala uzyskać optymalne i długotrwałe efekty.

W gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska) wykonujemy zabiegi wybielania zębów lampą Philips nowej generacji oraz nakładkowe wybielanie zębów. Naszym atutem są atrakcyjne ceny oraz wykwalifikowani specjaliści, którzy mają duże doświadczenie w wybielaniu zębów. Zapraszamy do kontaktu!

PRZEJDŹ DO REJESTRACJA
 

Wybielanie zębów Suchy Las

 
Przed przystąpieniem do wybielania należy udać się do lekarza stomatologa w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej oraz zakwalifikowania do zabiegu. Stomatolog sprawdza stan uzębienia – czasami trzeba zacząć od wyleczenia próchnicy lub wymiany wypełnień.

Zęby muszą być zdrowe, a wypełnienia szczelne – jest to warunek wymagany do przeprowadzenia zabiegu. Przed zabiegiem lekarz oczyści również zęby z kamienia i osadu (higienizacja zębów). Ostatnim etapem jest wybór optymalnej metody wybielania zębów – może to być wybielanie zębów lampą lub tzw. nakładkowe wybielanie zębów.

wybielanie zębów lampą suchy las

 

Wybielanie zębów lampą – stomatolog Suchy Las

 
Zabieg wybielania zębów lampą polega na nakładaniu specjalnego żelu na zęby, a następnie naświetlaniu ich specjalną lampą emitującą światło. Aktywuje ono chemiczny rozkład żelu oraz uwalnia substancje czynne.

Naświetlanie zębów lampą jest bezpieczne nawet dla wrażliwych zębów. Nie podrażnia ono nerwów i nie uszkadza szkliwa. Cały zabieg wraz z przygotowaniem trwa około dwóch godzin, a efekt widoczny jest po pierwszej wizycie!

W gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 dysponujemy najnowszej generacji lampą Philips ZOOM, która zapewnia bezbolesne, skuteczne i profesjonalne wybielanie.

System wybielania zębów lampą, który znajdą Państwo w naszej ofercie jest zgodny z nowymi wytycznymi Unii Europejskiej. Oprócz działania wybielającego pomaga chronić szkliwo oraz zmniejsza nadwrażliwość zębów. System Philips Zoom White Speed jest całkowicie bezpieczny.

W naszym gabinecie mamy możliwość kontrolowania intensywności pracy lampy w trzech trybach: low, medium i high. System pozwala na dobór optymalnego efektu wybielania zębów do poziomu nadwrażliwości zębów Pacjenta. W gabinecie stomatologicznym Blumedica Poznań / Suchy Las wykorzystujemy lampę LED, której światło potęguję moc nadtlenku wodoru. Wybielanie zębów lampą trwa około dwóch godzin.

Samo wybielanie zębów lampą to najczęściej 4 sesje po 15 min, pozostały czas wykorzystywany jest na przygotowanie pacjenta do zabiegu wybielania i zabezpieczenie dziąseł.

Po zabiegu wybielania zębów lampą, zęby stają się jaśniejsze o średnio 6-8 odcieni w zależności od koloru wyjściowego zębów pacjenta. Obecna receptura substancji wybielającej, którą oferujemy w naszym gabinecie ma lepsze właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Nasz żel do wybielania zębów zawiera amorficzny fosforan wapnia (ACP), który chroni szkliwo, zmniejsza nadwrażliwość oraz dodatkowo poprawia gładkość i połysk zębów. 
Wybielanie zębów lampą Philips ZOOM (2 łuki) to koszt około 1200,00 zł.
 

Nakładkowe wybielanie zębów w Suchym Lesie

 
Inną popularną metodą wybielania zębów jest tzw. nakładkowe wybielanie zębów, które także przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej wizyty stomatolog sprawdza stan zębów oraz dziąseł. Musi wyleczyć ubytki, a także usunąć kamień i osad. Następnie specjalista pobiera wyciski, które są niezbędne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Kiedy nakładki są wykonane, Pacjent otrzymuje je do domu i aplikuje żel według zaleceń lekarza prowadzącego.

Nakładkowe wybielanie zębów jest zalecane dla Pacjentów, którym zależy na osiągnięciu maksymalnych efektów jako kontynuacja wybielania gabinetowego lampą oraz osobom zainteresowanym łagodniejszym wybielaniem, które można przeprowadzić w warunkach domowych.

 Warianty stosowania nakładkowego wybielania zębów:

  • Nite White ACP 10% i 16% – preparat przeznaczony do stosowania w nocy w trakcie snu, minimalny czas stosowania to 4 godziny. Jeżeli stosowanie preparatu sprawia problemy w czasie snu, to można stosować go w ciągu dnia przez 2-4 godziny, 2 razy dziennie. 
  • Day White ACP 6% HPpreparat do nakładkowego wybielania zębów przeznaczony do używania wyłącznie w ciągu dnia. Preparat powinien być zakładany na 30 min raz lub dwa razy dziennie.  Do wybielania domowego pobiera się wyciski od pacjenta, aby nakładka wybielająca była idealnie dopasowana do uzębienia. 

Cena nakładkowego wybielanie zębów w naszym gabinecie to około 600,00 zł.

nakładkowe wybielanie zębów suchy las

Biała dieta po wybielaniu zębów

Aby utrzymać efekt ,,białych zębów” po wykonanym zabiegu wybielania należy stosować zaleceni tzw. białej diety – czyli spożywać produkty, które nie będą barwić zębów. Podczas tej diety nie wolno pić kolorowych napojów, czarnej herbaty oraz kawy. Napoje te najlepiej zastąpić wodą bądź białą lub zieloną herbatą.

Należy również ograniczyć spożywanie papryki, jagód i wina. Wskazane jest wprowadzenie do jadłospisu produktów zawierających dużo wapnia, takich jak jaja, sery, jogurty naturalne. Wzmacniają one szkliwo zębów i chronią przed pęknięciami, które prowadzą do przebarwień.

Wybielanie zębów to zabieg, który potrafi skutecznie podnieść pewność siebie. Dzięki niemu możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem każdego dnia.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów to zabieg higienizacyjny (czasem określany przez stomatologów jako zabieg kosmetyczny), który cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Co raz więcej Pacjentów marzy o zdrowym i białym uśmiechu. 

Wiele osób zadaje pytanie o to, czy zabieg wybielania zębów jest bezpieczny. Pacjenci zadają również pytania na temat środków wybielających, które są dostępne do nabycia poza gabinetem stomatologicznym.

Jak podkreślają eksperci – wybielanie zębów jest bezpieczne pod warunkiem, że zabieg zostanie wykonany przez doświadczonego stomatologa lub higienistkę stomatologiczną. Preparaty dostępne na rynku mają świetny marketing i dobrą reklamę, ale stosowane na własną rękę mogą przynieść zupełnie odwrotny efekt.

Tylko profesjonale wybielanie zębów przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowanych lekarzy oraz higienistki stomatologiczne gwarantuje skuteczne i bezpieczne wybielanie!

Jak samodzielnie wybielić zęby?

Produkty mające służyć wybielaniu zębów dostępne na drogeryjnych półkach to:

  • Pasty wybielające 

Reklamowane śnieżnobiałe uśmiechy to na pewno nie efekt past wybielających. Pasty nie zawierają substancji wybielających jakimi są nadtlenek wodoru oraz nadtlenek karbonidu, które działają na głębokie tkanki zęba. Zawierają natomiast substancje ścierające, które mogą trwale uszkodzić szkliwo lub doprowadzić do nadwrażliwości zębów.

Pasty wybielające mają za zadanie rozpuścić osady i powierzchniowe przebarwienia powstałe np. u palaczy czy poprzez częste picie kawy i herbaty. Wybierając pastę o działaniu wybielającym należy sprawdzić jej wskaźnik RDA czyli wskaźnik ścierający. Poziom RDA wynoszący 45 świadczy o tym, że taką pastę możemy stosować codziennie. Wskaźnik RDA powyżej 45 pozwala na używanie pasty raz w tygodniu. W przeciwnym razie możemy zaszkodzić naszym zębom poprzez naruszenie szkliwa.

  • Paski wybielające 

Paski wybielające zęby mogę rzeczywiście wybielić zęby o kilka tonów, są łatwe w użyciu i dość tanie, ale ich wadą jest mała precyzja. Paski nie dostaną się bowiem do szczelin między zębami. Efekt wizualny może być niesatysfakcjonujący.

  • Popularne zestawy do wybielania z gotowymi nakładkami

Nakładki wybielające w takich gotowych zestawach nie są spersonalizowane, nie są więc idealnie dopasowane do uzębienia Pacjenta, co może powodować wycieknięcie preparatu i poparzenie dziąseł lub efekt nierównomiernego wybielenie zębów. Jeśli chcemy stosować nakładkowe wybielanie zębów – powinniśmy wybrać się do stomatologa, który pobierze od nas wyciski pod nakładki wybielające – idealnie dopasowane do naszego uzębienia. Badania wykazały, że preparaty z nieznanych bliżej źródeł mogą prowadzić do recesji dziąseł, infekcji w jamie ustnej, a nawet uszkodzenia miazgi zębowej.
 
 
WYBIELANIE ZĘBÓW LAMPĄ I NAKŁADKOWE W GABINECIE BLUMEDICA SUCHY LAS – ZAPRASZAMY!
 

REJESTRACJA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487