Radiolog Poznań / Suchy Las

 

Radiolog, USG piersi – Blumedica Poznań / Suchy Las

 
Lekarz radiolog to specjalista zajmujący się obrazowaniem ciała człowieka z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego oraz ultradźwięków. Popularnym badaniem, które wykonuje radiolog jest np. usg piersi.

W gabinecie lekarskim Blumedica Poznań / Suchy Las oferujemy konsultacje z doświadczonym radiologiem. Współpracuje z nami dr Tomasz Prościński, który wykona dla Państwa badanie radiologiczne – usg piersi, usg tarczycy lub usg węzłów chłonnych, a następnie zinterpretuje otrzymany obraz i przygotuje opis zdjęcia ze wszystkim spostrzeżeniami oraz wstępną diagnozą. Doktor Prościński jest doświadczonym specjalistą radiologii i diagnostyki obrazowej.

Interesuje Ciebie dobry radiolog w mieście Poznań, który wykonana usg piersi? Zapraszamy do kontaktu i rejestracji!
 

Radiologia i ultrasonografia – zakres usług

 
Ultrasonografia (USG) to uznana metoda diagnostyczna wykorzystująca fale ultradźwiękowe do uzyskania obrazów przekrojów narządów wewnętrznych. W gabinecie Blumedica Suchy Las / Poznań przy ul. Obornickiej 85 wykonujemy badania:

  • USG piersi – 140 zł
  • USG tarczycy – 130 zł
  • USG węzłów chłonnych – 130 zł

 

Radiolog Poznań – dr Tomasz Prościński

 
Dr Tomasz Prościński radiolog Suchy LasDr Tomasz Prościński
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Ukończył staż specjalizacyjny z radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz specjalistą medycyny rodzinnej.

Radiolog Tomasz Prościński szczególnie interesuje się szerokim zastosowaniem badań ultrasonograficznych w diagnostyce. Wykonuje w Poznaniu badania USG piersi, tarczycy, jamy brzusznej, układu naczyniowego oraz węzłów chłonnych.

Brał udział w kursach doskonalących w zakresie USG gruczołów piersiowych, USG dopplerowskiego układu naczyniowego kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych. W zakresie diagnostyki gruczołów piersiowych odbył stażem.in. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu. Doskonalenie jego kwalifikacji jest procesem ciągłym, a wiedza z zakresu specjalizacji z medycyny rodzinnej pozwala mu lepiej interpretować wykonywane badania.

Godziny przyjęć radiologa (wizyty prywatne):
Wtorek 14:00 – 20:00

Przejdź do: REJESTRACJA
 
 

Badanie USG piersi – Poznań

 
W diagnostyce chorób gruczołów piersiowych stosuje się różne procedury obrazowania. Badanie USG piersi jest metodą nieinwazyjną, bezpieczną i – co warto podkreślić – nie obciąża organizmu.

USG piersi można wykonać względnie szybko, a badanie wykonane na aparacie ultrasonograficznym dobrej jakości pozwala lekarzowi na zidentyfikowanie zmian w piersiach. Mogą to być całkowicie niegroźnych torbiele, ale również groźne zmiany (rozrost złośliwy), do oceny których wymagana jest biopsja.

Zmiany w piersiach oceniane są wg szczegółowej klasyfikacji BI-RADS. Umożliwia ona monitorowanie wykrytych podczas USG piersi zmian w gruczole piersiowym oraz ich porównywanie pomiędzy badaniami.

Ultrasonografia piersi stanowi metodę z wyboru zwłaszcza w przypadku kobiet młodych (do około 45-go roku życia), u których nie zaleca się jeszcze obrazowania mammografią oraz u Pań, które mają gruczołową budowę piersi (ocena mammograficzna może być niejednoznaczna). Usg piersi warto stosować zwłaszcza u tych kobiet, które ”nie znają” swoich piersi oraz mają problem z samobadaniem.

Zaleca się, aby badanie ultrasonograficzne piersi wykonać w przypadku wyczuwalnego guzka lub zgrubienia w piersi. Procedura pozwoli określić czy jest to tkanka gruczołowa, tłuszczowa, zmiana lita lub torbielowata.

Badanie radiologiczne typu USG piersi jest przydatne również w przypadku dolegliwości bólowo–obrzękowych oraz przy niewielkich gruczołowych sutkach – niezależnie od wieku kobiety. Ultrasonografię warto wykonać w przypadku wycieku z brodawek (zwłaszcza jeśli jest on jednostronny) oraz gdy zachodzi podejrzenie zmian w piersiach u kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji.

Badanie USG piersi nie jest jedyną metodą stosowaną w diagnostyce chorób piersi. U kobiet w wieku średnim i starszym bardzo ważną, a często pierwszoplanową rolę, odgrywa badanie mammograficzne. W niektórych określonych sytuacjach zaleca się również badanie piersi z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

Pomimo przeprowadzenia wielu badań, odpowiedź na pytanie na jakiej metodzie (usg czy mammografia) należy oprzeć diagnostykę piersi – pozostaje nadal otwarte. Bardziej istotne jest tutaj jak optymalnie wykorzystać obie te metody dla poprawy zdrowotności kobiet oraz zmniejszenia ilości rozpoznań zmian piersi klasyfikowanych jako  złośliwe – podsumowuje dr Tomasz Prościński – lekarz radiolog z gabinetu Blumedica Suchy Las / Poznań.

Zapraszamy do skorzystania z oferty badań radiologicznych w naszym gabinecie!

KONTAKT
 

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487