rejestracja@blumedica.pl

Radiolog Poznań / Suchy Las

Radiolog Poznań / Suchy Las

Radiolog, badanie usg – Poznań / Suchy Las

 
W gabinecie lekarskim Blumedica Poznań / Suchy Las oferujemy konsultacje z doświadczonym radiologiem. Współpracują z nami dr Tomasz Prościński oraz dr Natalia Lewandowska.

Nasi specjaliści wykonają dla Państwa badanie radiologiczne aparatem USG wysokiej klasy:

  • usg piersi
  • usg tarczycy
  • usg węzłów chłonnych
  • usg doppler tętnic szyjnych i kręgowych
  • usg jamy brzusznej

Po badaniu USG lekarz zinterpretuje otrzymany obraz oraz przygotuje opis badania ze wszystkim spostrzeżeniami oraz wstępną diagnozą. Doktor Tomasz Prościński oraz dr Natalia Lewandowska są doświadczonymi specjalistami z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej.

Do wykonania badania USG w naszym gabinecie nie jest wymagane skierowanie.

Lekarz radiolog to specjalista zajmujący się obrazowaniem ciała człowieka z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego oraz ultradźwięków. Popularnym badaniem, które wykonuje radiolog jest np. usg piersi, usg węzłów chłonnych, usg tarczycy lub usg jamy brzusznej.

Jeśli interesuje Ciebie dobry radiolog w mieście Poznań, który wykonana badanie usg, a następnie przygotuje opis i zinterpretuje wynik badania, to zapraszamy do kontaktu z gabinetem radiologicznym Blumedica przy ul. Obornickiej 85 (Galeria Sucholeska).

REJESTRACJA: 607 382 487

Badanie piersi, usg tarczycy i węzłów chłonnych – cennik

 
Ultrasonografia (USG) to uznana metoda diagnostyczna wykorzystująca fale ultradźwiękowe do uzyskania obrazów przekrojów narządów wewnętrznych.

W gabinecie Blumedica Suchy Las / Poznań przy ul. Obornickiej 85 wykonujemy badania:

  • USG piersi – 200 zł
  • USG tarczycy – 200 zł
  • USG węzłów chłonnych – 200 zł
  • USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych – 230 zł
  • USG jamy brzusznej – 200 zł

Przejdź do: REJESTRACJA

Radiolog Poznań – Tomasz Prościński

 
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Dr Tomasz Prościński radiolog Suchy LasDr Tomasz Prościński ukończył staż specjalizacyjny z radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz specjalistą medycyny rodzinnej.

Radiolog Tomasz Prościński szczególnie interesuje się szerokim zastosowaniem badań ultrasonograficznych w diagnostyce. Wykonuje w Poznaniu badania USG piersi, tarczycy, jamy brzusznej, układu naczyniowego oraz węzłów chłonnych.

Pan Doktor brał udział w kursach doskonalących w zakresie USG gruczołów piersiowych, USG dopplerowskiego układu naczyniowego kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych. W zakresie diagnostyki gruczołów piersiowych odbył staż m.in. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.

Doskonalenie jego kwalifikacji jest procesem ciągłym, a wiedza z zakresu specjalizacji z medycyny rodzinnej pozwala mu lepiej interpretować wykonywane badania.

Godziny przyjęć radiologa (wizyty prywatne):
Wtorek 14:00 – 20:00
 
 
 

Radiolog Poznań – Natalia Lewandowska

 
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Natalia Lewandowska radiolog

Dr Natalia Lewandowska – lekarz medycyny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Tytuł lekarza specjalisty uzyskała podczas Europejskiego Egzaminu Specjalizacyjnego we Wiedniu. Pani Doktor w Blumedica wykonuje usg piersi oraz usg jamy brzusznej.

Dotychczasowe doświadczenie w zakresie ultrasonografii, radiologii konwencjonalnej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego zdobywała głównie w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Chojnicach.

Radiolog Natalia Lewandowska jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR), Polskiego Towarzystwa  Ultrasonograficznego, Sekcji Ultrasonografii PLTR, Sekcji Radiologii Pulmonologicznej PLTR oraz European Society of Radiology.

W swojej codziennej pracy wykorzystuje wiedzę oraz doświadczenie zdobyte podczas licznych kursów, szkoleń i konferencji naukowych organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Godziny przyjęć radiologa (wizyty prywatne):
Poniedziałek 09:00 – 13:00
 

Badanie USG piersi – Poznań

 
W diagnostyce chorób gruczołów piersiowych stosuje się różne procedury obrazowania. Badanie USG piersi jest metodą nieinwazyjną, bezpieczną i – co warto podkreślić – nie obciąża organizmu.

USG piersi można wykonać względnie szybko, a badanie wykonane na aparacie ultrasonograficznym dobrej jakości pozwala lekarzowi na zidentyfikowanie zmian w piersiach. Mogą to być całkowicie niegroźnych torbiele, ale również groźne zmiany (rozrost złośliwy), do oceny których wymagana jest biopsja.

Zmiany w piersiach oceniane są wg szczegółowej klasyfikacji BI-RADS. Umożliwia ona monitorowanie wykrytych podczas USG piersi zmian w gruczole piersiowym oraz ich porównywanie pomiędzy badaniami.

Ultrasonografia piersi stanowi metodę z wyboru zwłaszcza w przypadku kobiet młodych (do około 45-go roku życia), u których nie zaleca się jeszcze obrazowania mammografią oraz u Pań, które mają gruczołową budowę piersi (ocena mammograficzna może być niejednoznaczna). Usg piersi warto stosować zwłaszcza u tych kobiet, które ”nie znają” swoich piersi oraz mają problem z samobadaniem.

Zaleca się, aby badanie ultrasonograficzne piersi wykonać w przypadku wyczuwalnego guzka lub zgrubienia w piersi. Procedura pozwoli określić czy jest to tkanka gruczołowa, tłuszczowa, zmiana lita lub torbielowata.

Badanie radiologiczne typu USG piersi jest przydatne również w przypadku dolegliwości bólowo–obrzękowych oraz przy niewielkich gruczołowych sutkach – niezależnie od wieku kobiety. Ultrasonografię warto wykonać w przypadku wycieku z brodawek (zwłaszcza jeśli jest on jednostronny) oraz gdy zachodzi podejrzenie zmian w piersiach u kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji.

Badanie USG piersi nie jest jedyną metodą stosowaną w diagnostyce chorób piersi. U kobiet w wieku średnim i starszym bardzo ważną, a często pierwszoplanową rolę, odgrywa badanie mammograficzne. W niektórych określonych sytuacjach zaleca się również badanie piersi z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

Pomimo przeprowadzenia wielu badań, odpowiedź na pytanie na jakiej metodzie (usg czy mammografia) należy oprzeć diagnostykę piersi – pozostaje nadal otwarte. Bardziej istotne jest tutaj jak optymalnie wykorzystać obie te metody dla poprawy zdrowotności kobiet oraz zmniejszenia ilości rozpoznań zmian piersi klasyfikowanych jako złośliwe – podsumowuje dr Tomasz Prościński – lekarz radiolog z gabinetu Blumedica Suchy Las / Poznań.

Zapraszamy do skorzystania z oferty badań radiologicznych w naszym gabinecie!

KONTAKT I REJESTRACJA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487