Prowadzenie ciąży Poznań – prywatnie – Blumedica
Centrum ginekologii Blumedica przy ul. Obornickiej 85 (budynek Galerii Sucholeskiej) to zespół gabinetów lekarskich oferujących opiekę ginekologiczną dla przyszłych mam oraz kompleksowe prowadzenie ciąży w Poznaniu. Jeśli poszukujesz doświadczonego i życzliwego ginekologa, który poprowadzi Twoją ciążę, to trafiłaś w odpowiednie miejsce.
Oferujemy pełen zakres opieki ginekologicznej (przed, w trakcie i po okresie ciąży), testy diagnostyczne i genetyczne, nieinwazyjne badania prenatalne, wsparcie fizjoterapeuty urologicznego, specjalistyczne badania dotyczące prowadzenia ciąży – prywatnie. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami z zakresu położnictwa i ginekologii.
Podejrzenie ciąży? Zapraszamy do kontaktu i rejestracji. Aby umówić się na wizytę u ginekologa zadzwoń: 607 382 487.
REJESTRACJA ONLINE DO GINEKOLOGA
Nasz specjalista odpowie na Twoje pytania, wyjaśni wątpliwości oraz szczegółowo omówi na czym polega prowadzenie ciąży oraz jakie kolejne kroki należy wykonać.
Ginekolog do prowadzenia ciąży w Poznaniu
Kompleksowa oferta centrum ginekologicznego Blumedica Poznań / Suchy Las przy ulicy Obornickiej 85 w zakresie prowadzenia ciąży obejmuje:
- Szczegółowe badanie ginekologiczne w przypadku podejrzenia ciąży
- Wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych we współpracy z laboratorium Diagnostyka (możliwość wykonania na miejscu)
- USG ginekologiczne, piersi, położnicze
- Zaawansowana diagnostyka ultrasonograficzna płodu – usg położniczne i prenatalne 3D/4D przeprowadzane na wysokiej klasie sprzęcie USG Voluson S8
- Poszerzona diagnostyka prenatalna (Harmony Test) i testy genetyczne
- Test zintegrowany wg. FMF (USG I trymestr + test podwójny (PAPP-A + wolna podjednostka betaHCG))
- Badanie przepływów Dopplerowskich płodu
- Badanie KTG – monitorowanie akcji serca płodu (na miejscu)
- Test obciążenia glukozą
- Monitorowanie owulacji
- Fizjoterapia uroginekologiczna i okołoporodowa (przygotowanie ciała do porodu, terapia blizny po cesarskim cięciu, bóle kręgosłupa, obrzęki kończyn górnych i dolnych)
- Ginekologia estetyczna i laseroterapia (np. laserowe leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy po porodzie, labioplastyka laserem warg sromowych)
- W gabinecie ginekologicznym Blumedica w Poznaniu współpracujemy z doświadczonym ortopedą dziecięcym, który wykonuje usg stawów biodrowych u niemowląt (tzw. badanie bioderek).
Aktualnie współpracują z nami:
- Sandra Radzicka – Mularczyk – specjalista położnictwa i ginekologii
- Katarzyna Ożegowska – specjalista położnictwa i ginekologii
- Łukasz Ciastoń – specjalista położnictwa i ginekologii
- Natalia Iżycka – specjalista położnictwa i ginekologii
Prowadzenie ciąży – ginekolog Poznań
Wiadomość o ciąży – szczególnie tej pierwszej – jest dla kobiety wydarzeniem szczególnym. Mimo, że ciąża i poród są zjawiskiem całkowicie naturalnym, warto się do nich odpowiednio przygotować, a prowadzenie ciąży powierzyć doświadczonym specjalistom.
Wśród kobiet krąży mnóstwo mitów na temat ciąży i tego, co powinno się wówczas robić. Internet nie odpowie nam na wszystkie pytania, a informacje zawarte w sieci mogą wprowadzić w błąd. Warto pamiętać, że każda kobieta jest inna, a każda ciąża jest wyjątkowa – również z medycznego punktu widzenia.
Dla lekarzy centrum opieki ginekologicznej Blumedica Suchy Las / Poznań zdrowie przyszłej mamy i dziecka stoją na pierwszym miejscu. Już od wielu lat specjalizujemy się w prowadzeniu ciąży, a z naszych usług korzystają Panie z całego miasta Poznań. Nasi specjaliści pomogą zaplanować ciążę oraz zadbają, aby przebiegała ona prawidłowo od momentu poczęcia – aż do samego rozwiązania.
– Prowadzenie ciąży nie oznacza tylko przestrzegania ustalonych zaleceń czy algorytmów postępowania, ale opiera się także na stałym kontakcie, rozmowie i zaufaniu pomiędzy przyszłą mamą, a ginekologiem prowadzącym jej ciążę. Ten szczególny okres w życiu kobiety wymaga uważnego wsłuchiwania się w swoje ciało. Każdy niepokojący objaw powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym ciążę. W gabinecie Blumedica staramy się zapewnić naszym Pacjentkom komfort dobrego i życzliwego kontaktu ze specjalistami, który wzmacnia poczucie ich bezpieczeństwa. Prowadzenie ciąży musi opierać się na dobrej współpracy i zaufaniu pomiędzy Pacjentką, a jej ginekologiem – komentuje dr n. med. Sandra Radzicka – Mularczyk – specjalista położnictwa i ginekologii z gabinetu Blumedica Poznań.
Jak wygląda prowadzenie ciąży przez ginekologa?
Prawidłowa opieka okołoporodowa i profesjonalne prowadzenie ciąży przez doświadczonego ginekologa odgrywają kluczową rolę. Jeszcze bardziej istotną kwestią jest to, aby każda kobieta będąca w ciąży miała świadomość, że warto i należy z takiej opieki korzystać.
Rozwijające się w łonie matki dziecko wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wizyta u ginekologa wskazana jest wręcz przed podjęciem starań o dziecko. Taka konsultacja pozwala ocenić stan zdrowia kobiety oraz zaplanować kroki, aby organizm przyszłej mamy jak najlepiej przygotował się do nowej roli.
Każda przyszła mama musi pamiętać, że dbając o siebie, dba również o swoje dziecko.
Podczas pierwszej wizyty zostaje założona i wydana pacjentce karta ciąży. Przyszła mama przy każdej kolejnej wizycie u ginekologa prowadzącego ciąże powinna mieć ją zawsze przy sobie. Podczas badań kontrolnych lekarz ocenia stan zdrowia pacjentki oraz stan rozwoju płodu. Sprawdzane jest m.in. ciśnienie krwi pacjentki i masa ciała. Uzyskane podczas badania wyniki zapisywane są właśnie w karcie ciąży.
Gdy pacjentka zgłasza się do nas po raz pierwszy w celu prowadzenia ciąży – zlecane jest wykonanie szeregu badań wstępnych. Do badań tych zaliczają się między innymi: morfologia, badanie ogólne moczu, ustalenie grupy krwi i czynnika rh, badanie serologiczne w kierunku kiły WR, stężenie glukozy na czczo, cytologia, biocenoza. Wspomniane badania powinny zostać przeprowadzone przed upłynięciem 10 tygodnia ciąży.
Warto podkreślić, że naszym gabinecie ginekologicznym wykonujemy badania genetyczne oraz współpracujemy z punktami diagnostycznymi w których można wykonać na preferencyjnych wszystkie niezbędne badania laboratoryjne. To duże ułatwienie i wygoda dla przyszłych mam, które prowadzą swoją ciążę w gabinecie ginekologicznym Blumedica.
Do 32 tygodnia ciąży – jeśli pacjentka nie dostrzega żadnych nieprawidłowości – uznaje się za wystarczające, gdy wizyta kontrolna u ginekologa ma miejsce jeden raz w miesiącu. W kolejnych tygodniach częstotliwość wizyt związanych z prowadzeniem ciąży powinna być większa. Pomiędzy 32 a 36 tygodniem zalecane są wizyty kontrolne u ginekologa co 2 tygodnie, natomiast po 36 tygodniu nawet co tydzień.
W okresie ciąży zalecane jest trzykrotne wykonanie badania ultrasonograficznego. Nasi specjaliści wykonują te badania na miejscu. Badania 3D/4D przeprowadzamy na wysokiej klasy sprzęcie (USG Voluson S8).
W I trymestrze przy pomocy USG sprawdza się zaawansowanie ciąży, rozpoznać w tym momencie można już ciążę mnogą oraz potwierdzić prawidłowy rozwój dziecka. Szczególnie istotne jest badanie USG pomiędzy 18 a 22 tygodniem. W tym okresie możliwe jest już z dużym prawdopodobieństwem rozpoznanie ewentualnych zaburzeń rozwojowych. Wczesna diagnoza zwiększa szanse skutecznego leczenia. Przeprowadzenie USG między 28 a 32 tygodniem umożliwia na przykład określenie ułożenia płodu.
Zaawansowana aparatura medyczna dostępna w gabinetach ginekologicznych Blumedica umożliwia przeprowadzenie kompleksowych badań prenatalnych. Badaniom prenatalnym szczególnie warto poddać się wtedy, gdy w rodzinie przyszłych rodziców występowały choroby genetyczne, ciężarna ma ponad 35 lat lub obecną ciążę poprzedziło poronienie.
Wśród badań, które wykonywane są na miejscu przez naszych specjalistów wymienić można: test PAPP-A, test SANCO czy test Harmony. Badania genetyczne w okresie ciąży umożliwiają wykrycie wad rozwojowych u płodu, takich jak zespół Downa, Edwardsa czy zespół Patau.
Pomiędzy 24 a 28 tygodniem ciąży lekarz zleci wykonanie testu obciążenia glukozą wykrywającego tzw. cukrzycę ciężarnych. Badanie to polega na ocenie zmian stężenia glukozy we krwi po doustnym podaniu 75 gram glukozy. Stężenie bada się przed podaniem roztworu, po 60 i po 120 minutach. Testy obciążenia glukozą wykonywane są u nas w środy.
Każda ciężarna kobieta, która zgłasza się na wizytę po 30 tygodniu ciąży kierowana jest na badanie KTG. Badanie polega na przeprowadzeniu 30 minutowego zapisu z monitorowania akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Pozwala to na wykrycie sytuacji zagrażających życiu płodu.
Pomiędzy 35 a 37 tygodniem pacjentka kierowana jest na posiew z pochwy i odbytu w kierunku paciorkowców B-hemolizujących. W przypadku obecności w organizmie matki tego szczepu bakterii, istnieje ryzyko zakażenia dziecka podczas porodu.
Mamy nadzieję, że powyższy poradnik dotyczący prowadzenia ciąży okaże się przydatny.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU