rejestracja@blumedica.pl

Higienizacja jamy ustnej – jak usunąć kamień nazębny

Ładny wygląd zębów zawdzięczamy przede wszystkim codziennej higienie jamy ustnej, a także regularnym kontrolom u stomatologa. Czasami jednak na zębach może pojawić się kamień nazębny, którego nie da się usunąć poprzez tradycyjne szczotkowanie. Rozwiązaniem jest higienizacja jamy ustnej, która ma na celu przywrócenie zębom jasnej barwy.

W gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las wykwalifikowany personal wykonuje zabieg higienizacji zębów.

Zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty:

Pakiet higienizacyjny jamy ustnej (usunięcie kamienia + piaskowanie + fluoryzacja) w atrakcyjnej cenie: 320 zł.

Jak powstaje kamień nazębny?

 
W kilka godzin po zjedzeniu posiłku na zębach pojawia się płytka nazębna – jest to biała maź, którą możemy usunąć poprzez szczotkowanie. Jeżeli jednak płytka nie zostanie usunięta, wówczas twardnieje i mineralizuje się, tworząc kamień nazębny. Ma on kolor żółtawy lub brązowy.

Kamień nazębny może osadzać się się przy linii dziąseł (nazywany jest wówczas kamieniem naddziąsłowym), ale może także kryć się pod linią dziąseł (kamień poddziąsłowy). Ten drugi rodzaj kamienia jest groźniejszy, bo może doprowadzić do chorób przyzębia i paradontozy. To, jak szybko pojawia się kamień nazębny jest zależne od indywidualnych predyspozycji danego Pacjenta.

Więcej na: stomatolog Suchy Las

Higienizacja jamy ustnej – Suchy Las / Poznań

 
Usuwanie kamienia nazębnego trzeba wykonać w gabinecie stomatologicznym. Zabieg ten określamy mianem higienizacji jamy ustnej i polega na przeprowadzeniu scalingu, piaskowania oraz polerowania zębów. Usługa usuwania kamienia nazębnego wykonywana jest również w gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las przez doświadczony personel. Zapraszamy do kontaktu.

Scaling zębów to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego przy użyciu skalera (np. ultradźwiękowego). Z kolei piaskowanie polega na usunięciu osadu nazębnego. Polerowanie zębów wykonuje się, aby zęby stały się gładkie – wówczas płytka nazębna trudniej się odkłada. Zabieg higienizacji jamy ustnej może uzupełnić fluoryzacja, czyli wzmocnienie zębów fluorem.

Regularne usuwanie kamienia nazębnego poprzez higienizację jamy istnej gwarantuje piękny uśmiech. Higienizację zębów warto wykonywać dwa razy do roku, najlepiej w czasie wizyt kontrolnych u dentysty. Profesjonalne usunięcie kamienia nazębnego sprawi, że Państwa zęby będą się pięknie prezentować siw uśmiechu.

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej w Blumedica Suchy Las.

ZAMÓW WIZYTĘ

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487