rejestracja@blumedica.pl

Nowoczesna ginekologia – ginekologia estetyczna

Zabiegi laserem w ginekologii to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów medycyny, dotyczący poprawy wyglądu oraz funkcji narządów płciowych kobiety, a co najważniejsze komfortu i jakości życia. Jest to obszar bardzo istotny dla wielu kobiet dbających o swoje zdrowie. Pacjentki zgłaszają się do Nas w różnym wieku i z wielu powodów. Zmniejszenie lub eliminacja dolegliwości ma znaczący wpływ na poprawę jakości życia, zwłaszcza życia seksualnego.

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA – MOŻLIWOŚCI

Zaletą zabiegów nowoczesnej ginekologii i ginekologii estetycznej jest wykonywanie ich bez znieczulenia lub tylko w znieczuleniu miejscowym. Nie trwają długo i nie wymagają specjalnego przygotowania oraz gwarantują szybki powrót do zdrowia i aktywnego życia, co w przy dzisiejszym stylu życia ma niebagatelne znaczenie.

Młodsze Pacjentki zgłaszają się często do ginekologa z powodu braku zadowolenia z wyglądu narządów płciowych zewnętrznych. Od problemów takich jak: przebarwienia, zmiany typu kłykcin, znamiona skóry okolic intymnych, po takie jak przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych. O tych kłopotach niejednokrotnie nikomu się nie mówi.

Kobiety mówią czują brak auto akceptacji i poczucia niezadowolenia ze swej budowy w związku z przerostem warg sromowych większych. Nieprawidłowość ta może powodować nawracające zapalenia i dyskomfort podczas uprawiania sportów, podczas noszenia obcisłej bielizny czy też w trakcie współżycia seksualnego.

Niekiedy już w młodszym wieku pojawiają się kłopoty z nawracającymi zapaleniami pochwy, przewlekłym podrażnieniem i dyskomfortem, opornymi na leczenie. Skóra okolic intymnych jest niewystarczająco odżywiona i napięta, pacjentki zgłaszają się na zabiegi celem profilaktyki procesów starzenia.

Niewystarczające wypełnienie warg sromowych większych może powodować oprócz pogorszenia estetyki okolic intymnych także zwiększoną tendencję do zapaleń pochwy i sromu. Dla takich Pań dedykowany jest specjalny zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym.

Pacjentki po porodach mają liczne kłopoty związane z zespołem luźnej pochwy, rozstępami, deformacjami po pęknięciach i nacięciach krocza, z obniżeniem satysfakcji seksualnej, z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Jest wiele metod leczenia tego typu schorzeń. Dla tych Pacjentek przeznaczone są zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego, osocza bogato-płytkowego, mezoterapia, laseroterapia laserem Beladona, labioplastyka czy też lifting krocza.

Kobiety w wieku okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym pragną najczęściej w gabinecie poprawić wygląd oraz funkcje strefy intymnej. Przychodzą z wieloma problemami związanymi ze zmianą profilu hormonalnego. Czują, że coś się zmieniło na niekorzyść. Atrofia okolic intymnych i pochwy niesie za sobą ścieńczenie skóry i śluzówek, ubytek tkanki podskórnej co powoduje: dyskomfort, suchość, nawracające zapalenia, podrażnienie, problemy ze współżyciem, krwawienia kontaktowe, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Dla tych Pań przeznaczone są zabiegi rewitalizujące skórę i śluzówki. Laser Beladona odnawia pochwę oraz srom, leczy przebarwienia, wybiela. Zmniejsza objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Przywraca prawidłową funkcję wydzielniczą śluzówki pochwy. Natomiast kwas hialuronowy ma swoje zbawienne działanie zarówno w mezoterapii jak i w wypełnianiu warg sromowych większych.

Pacjentki mogą być pewne, że zabiegi te są przeprowadzane zgodnie z najnowszymi trendami i wiedzą medyczną, w poczuciu pełnego komfortu, profesjonalizmu i zawodowej dyskrecji. Wszystkie zabiegi wykonywane są w warunkach gabinetu ginekologicznego, nie wymagają znieczulania ogólnego.

Przeciwskazaniem do zabiegów są: ciąża, nowotwory narządu rodnego oraz aktualna infekcja dróg rodnych. Elementem przygotowania do zabiegu jest konsultacja z naszym lekarzem ginekologiem polegająca na ustaleniu wskazań, przeciwskazań oraz planu leczenia.

WIĘCEJ: GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487