Wybielanie zębów – czyli co każdy wiedzieć powinien

Zastanawiasz się nad wykonaniem wybielania zębów? Najbardziej popularną i najbezpieczniejszą metodą wybielania zębów jest zabieg wykonany specjalistyczną lampą w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów u stomatologa jest najpewniejszą metodą, które pozwoli uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak skutecznie wybielić swoje zęby.

wybielanie zębów suchy las

 

NA CZYM POLEGA WYBIELANIE ZĘBÓW ?

 
Przed przystąpieniem do wybielania należy udać się do lekarza stomatologa w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej oraz zakwalifikowania do zabiegu. Stomatolog sprawdza stan uzębienia, gdyż czasami trzeba zacząć od wyleczenia próchnicy lub wymiany wypełnień. Zęby muszą być zdrowe, a wypełnienia szczelne – jest to warunek wymagany do przeprowadzenia zabiegu. Przed zabiegiem lekarz oczyści również zęby z kamienia i osadu.

Sam zabieg wybielania polega na nakładaniu specjalnego żelu na zęby, a następnie naświetlaniu ich specjalną lampą emitującą światło. Aktywuje ono chemiczny rozkład żelu oraz uwalnia substancje czynne. Naświetlanie jest bezpieczne, nawet dla wrażliwych zębów. Nie podrażnia nerwów i nie uszkadza szkliwa. Cały zabieg wraz z przygotowaniem trwa około dwóch godzin, a efekt widoczny jest po pierwszej wizycie!

W gabinecie stomatologicznym Blumedica Suchy Las dysponujemy najnowszej generacji lampą Philips ZOOM, która zapewnia bezbolesne, skuteczne i profesjonalne wybielanie.

Inną metodą wybielania zębów jest metoda nakładkowa, którą również przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej wizyty stomatolog sprawdza stan zębów oraz dziąseł. Musi wyleczyć ubytki, a także usunąć kamień i osad. Następnie musi pobrać wyciski, które są niezbędne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Kiedy nakładki są wykonane pacjent otrzymuje je do domu i aplikuje żel według zaleceń lekarza prowadzącego.

Aby utrzymać efekt ,,białych zębów” po wykonanym zabiegu wybielania należy stosować zaleceni tzw. białej diety – czyli spożywać produkty, które nie będą barwić zębów. Podczas tej diety nie wolno pić kolorowych napojów, czarnej herbaty oraz kawy. Napoje te najlepiej zastąpić wodą bądź białą lub zieloną herbatą. Należy również ograniczyć spożywanie papryki, jagód i wina. Wskazane jest wprowadzenie do jadłospisu produktów zawierających dużo wapnia, takich jak jaja, sery, jogurty naturalne. Wzmacniają one szkliwo zębów i chronią przed pęknięciami, które prowadzą do przebarwień.

Wybielanie zębów to zabieg, który potrafi skutecznie podnieść pewność siebie. Dzięki niemu możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem każdego dnia. Zapraszamy na konsultacje!

WYBIELANIE ZĘBÓW W GABINECIE BLUMEDICA SUCHY LAS – OFERTA

Dodaj ocenę

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487