rejestracja@blumedica.pl

USG endometriozy – sonowaginografia Poznań


Endometrioza to choroba dotykająca około 10% kobiet w wieku rozrodczym. Charakteryzuje się występowaniem komórek błony śluzowej macicy poza jamą macicy. Ogniska endometriozy mogą lokalizować się na jajnikach, pęcherzu moczowym, odbytnicy, otrzewnej miednicy mniejszej, więzadłach krzyżowo-macicznych czy jelitach.

Podstawę rozpoznania endometriozy stanowi dobrze zebrany wywiad oraz specjalistyczne badanie USG (sonowaginografia). W niektórych przypadkach konieczne może być również wykonanie rezonansu magnetycznego. Gdzie wykonać usg endometriozy w Poznaniu?

Gabinet ginekologiczny Blumedica Poznań / Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 oferuje (na zasadach komercyjnych) wykonanie sonowaginografii. Jest to badanie USG pozwalające wykryć ogniska endometriozy głębokiej. Usg endometriozy trwa około 30 minut i jest bezbolesne. Ile kosztuje sonowaginografia?

  • USG endometriozy (sonowaginografia)  450,00 zł
  • Konsultacja + USG endometriozy (sonowaginografia)  600,00 zł

Zapraszamy do KONTAKTU I REJESTRACJI.

ZADZWOŃ DO NAS: 607 382 487

Endometrioza – jak rozpoznać?

 
Endometrioza polega na obecności błony śluzowej macicy poza jej obrębem. Objawiać się może silnym bólem w trakcie menstruacji, zaburzeniami miesiączkowania i problemami z zajściem w ciążę.

Szacuje się, że 50% niepłodnych kobiet choruje na endometriozę.

Do objawów endometriozy należą między innymi: bolesne miesiączki, bolesne współżycie, bolesna owulacja, przewlekły ból miednicy mniejszej, problemy z oddawaniem moczu lub stolca, zaparcia, biegunki czy nawracające wzdęcia. Dolegliwości bólowe promieniować mogą również do kończyn dolnych lub kręgosłupa. Nieleczona endometrioza może prowadzić do niepłodności – wyjaśnia lek. Łukasz Ciastoń – specjalista położnictwa i ginekologii z gabinetu Blumedica Poznań / Suchy Las, w którym wykonuje usg endometriozy.

Chorobę rozpoznaje się na podstawie dokładnego wywiadu, badania ginekologicznego oraz eksperckiego badania USG. W niektórych przypadkach konieczne może być również wykonanie rezonansu magnetycznego. Endometrioza jest chorobą nieuleczalną, ale jej przebieg można łagodzić farmakologią i zabiegami operacyjnymi.

Statystycznie średni czas od wystąpienia pierwszych objawów do postawienia diagnozy to 7 lat.

Skupianie się wyłącznie na profilaktyce nowotworowej powoduje, że wiele kobiet bagatelizuje dolegliwości charakterystyczne dla innych chorób. Ignorowanie objawów endometriozy, zaniedbanie lub niezdiagnozowanie choroby we wczesnym stadium może doprowadzić do nieodwracalnych zmian anatomicznych w narządach.

Pamiętaj, że fizjologiczna miesiączka nie powinna wykluczać Cię z normalnego funkcjonowania. Jeśli więc w trakcie miesiączki zdarzają Ci się omdlenia, lub musisz zwolnić się z pracy czy zajęć, to warto sprawdzić, czy nie jest to endometrioza.

USG endometriozy – sonowaginografia Poznań

 
USG endometriozy, czyli sonowaginografia, to bezbolesne, specjalistyczne badanie, trwające około 30 minut, mające na celu zdiagnozowanie ognisk endometriozy głęboko naciekającej. W trakcie badania, po podaniu kontrastu żelowego do pochwy, lekarz ocenia pęcherz moczowy, macicę, jajowody, jajniki, więzadła krzyżowe, odbytnicę oraz ściany pochwy. W większości przypadków na tej podstawie można potwierdzić diagnozę, a także określić zaawansowanie choroby. USG endometriozy poprzedzone jest konsultacją specjalistyczną. Najlepiej przeprowadzić je w pierwszej fazie cyklu – tłumaczy lek. Łukasz Ciastoń – specjalista położnictwa i ginekologii z gabinetu Blumedica Poznań / Suchy Las.

Kiedy warto wykonać sonowaginografię? Rozważ badanie usg, jeśli cierpisz z powodu:

  • bolesnych miesiączek
  • bolesnego współżycia
  • przewlekłego bólu miednicy mniejszej
  • bolesnych owulacji
  • niepłodności

Gabinet ginekologiczny Blumedica Poznań / Suchy Las przy ul. Obornickiej 85 oferuje USG endometriozy – sonowaginografię. Zapraszamy do konsultacji i kontaktu.

SPRAWDŹ: OPIEKA GINEKOLOGICZNA W BLUMEDICA

POLECAMY: REJESTRACJA ONLINE

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 607 382 487